Sektör farketmeksizin tüm kurumsal organizasyonlar operasyonel verimliliklerini arttırmak, rekabet avantajı yaratmak ve müşteri deneyimini iyileştirmek adına dijital dönüşüm yolculuklarına hızla devam ediyorlar. Bununla birlikte; BT altyapı ortamları da sanal, çevik,esnek ve her zaman ulaşılabilir olmak adına çok hızlı bir dönüşüm geçirmekte.
Hızla değişen ve dönüşen bu dünyada BT yönetici ve karar vericilerden beklentiler de oldukça yüksek. Operasyonel ve rutin işlemlerden ziyade şirkete katma-değerli ürün ve hizmet portföyü yaratabilecek inovatif adımlar atmaları ve bu yönde yatırımlar yapmaları beklenmekte.

Bu noktada, BT yöneticilerinin bulut, otomasyon, yazılım-tanımlı altyapı, yapay zeka gibi IDC’nin inovasyon hızlandırıcı dediği yeni nesil teknolojiler aracılığıyla operasyonel, günlük altyapı ihtiyaç ve görevlerini otomatize etmelerine yardımcı olacak ve çalıştıkları kurumlara rekabette fark yaratabilecek adımlar atmaları önemini gittikçe arttırmaktadır.

Geleceğin Çoklu-Bulut Dünyasında Yazılım Tabanlı Ağ Çözümlerinin Önemi başlıklı IDC White Paper’ın tamamını okumak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

 

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020