VISIUM Go ile Test Otomasyonu Çok Kolay!

210k+

Her hafta test edilen senaryo sayısı

200+

VISIUM Go ile senaryo yazan kullanıcı sayısı

60+

VISIUM Go ile test edilen uygulama sayısı

Test otomasyonu hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Visium GO’yu, herkesin test otomasyon senaryolarını kolayca yazmasına, okumasına ve koşmasına olanak tanıyan BDD tabanlı test otomasyon aracı olarak geliştirdik.

Öne Çıkan Özellikler

Öne Çıkan Özellikler

Netaş mühendisleri tarafından geliştirilen test otomasyon aracı Visium GO, şu özellikleriyle öne çıkıyor:

BDD Desteği

BDD Desteği

Yazılım ekiplerinin sorunsuz bir şekilde test mühendisleri ve analistler ile işbirliği yapmasına yardımcı olmak için BDD’nin gücünü kullanır. Geliştiriciler ve teknik olmayan takım üyeleri arasındaki iletişimi kolaylaştırır.

Çoklu Platform

Aynı test senaryosu içinde, mobil uygulamalardan Windows masaüstü uygulamalarına kadar, desteklediği tüm farklı platformları kullanma ve birbirleri arasında geçiş esnekliği sağlar.

Hızlı Yazma ve Koşma

Hızlı Yazma ve Koşma

Çeşitli senaryoların kolayca yazılmasına ve hızla test edilmesine yardımcı olur. Çevik ortamlar da kararlılık sağlar. Erken safhalarda, hatalar ortaya çıkar çıkmaz tespit eder, yazılım geliştirme sürecini hızlandırır.

Editör Seçenekleri

BDD senaryolarınızı IntelliJ veya Eclipse’in intellisense ve otomatik tamamlama özellikleriyle yazmanıza izin verir, ayrıca herhangi bir kurulum gerektirmeyen tarayıcı içerisinde çalışabilen bir editör de sağlar.

VISIUM Go Neler Sunuyor?

Çoklu Platform Desteği

En gerçekçi sonuçları elde etmek için gerekli trafik, dünyanın dört bir yanından eş zamanlı bir şekilde oluşturulabilir.

SaaS Platform

WEB, REST, SOAP, Mobile Native, MS Windows Native, SQL, NoSQL platformlarındaki tüm uygulamaların testlerini kolayca otomatize edebilirsiniz.

Kendi Bilgisayarınızda ya da CI Pipeline da aynı şekilde koşum

Kendi bilgisayarınızda ya da CI( Sürekli bütünleştirme) pipelinelarınızda testleriniz aynı şekilde koşar ve aynı formatta raporlar üretir.

CI / CD Entegrasyonu

Jenkins, Bamboo veya Concourse, hangi CI aracını tercih ettiğiniz önemli değil, hepsiyle entegre olur, paralel olarak binlerce test senaryosunu çalıştırmakla kalmaz, başarısız sonuçlanan test koşumlarını yeniden çalıştırma seçeneği sunar.

Ayrıntılı Raporlar

Test sonuçlarının kanıtı olarak, ekran görüntüsü veya video kaydı içeren HTML, JSON ve XML formatında çıplak gözle kolayca okunup anlaşılabilen raporlar sunar. Hata raporlarında beklenen ve gerçekleşen sonuçlar belirgin bir şekilde gösterilir.

250+ Dahili BDD Adımı

Kodlama yapmaya hiç gerek yok, 250’den fazla, Türkçe veya İngilizce olarak kullanılabilen, hazır BDD cümlesine sahiptir. Ayrıca özelleştirilmiş cümlelerinizi eklemenize imkan sağlar.

Ayrıştırılmış Konfigürasyon

BDD cucumber senaryosu ve element tanım konfigürasyonları ayrıştırılmıştır. Xpath ve CSS desteği ile element ID'si olmayan öğeleri otomasyon senaryonuzda kolayca kullanmanıza imkan sağlar.

Çoklu Telefon Desteği

Mesajlaşma uygulamalarının test otomasyonu için çok istenen özellik olan aynı senaryoda birden fazla cihazı(telefonu) kontrol edebilme seçeneği sunar. Grup mesajlaşma ve arama senaryoları kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Daha fazla bilgi alın!

Hemen bizimle iletişime geçin, sizin için en uygun fırsatlardan faydalanmaya başlayın.

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020