Uluslararası Pazarlar

Netaş, Türkiye’nin Global Yüzü!

Dünya pazarında açıldığımız 1990 yılından bu yana geldiğimiz noktada bugün Kuzey Afrika’dan, Güneydoğu Asya’ya uzanan bir coğrafyada büyük ölçekli dijital dönüşüm projeleri hayata geçiren bir teknoloji şirketi haline dönüştük.

Ar-Ge’mizde geliştirdiğimiz telekomünikasyon yazılım çözümlerini dünya genelinde 200’den fazla operatör kullanırken, Cezayir ve Kazakistan’daki iştiraklerimizin yanı sıra Azerbaycan’daki satış ofisimizle de yakın coğrafyada faaliyetlerimize devam ediyoruz. .

Çölde veri merkezleri

Afrika ve Cezayir’in en büyük petrol şirketi Sonatrach’ın bulut üzerinden dijital dönüşümünde rol alarak 4 farklı şehirdeki 6 veri merkezlerinin kurulumunu gerçekleştirdik, bakımını üstlendik.

Cezayir’e elektronik biletleme

Cezayir’de iki stadyumun elektronik biletleme projesini üstlendik. İki stadyumun toplam 117 geçiş noktasında kontrol sistemleri ve 42 satış noktasında gişe uygulamaları ile eş zamanlı iletişim kuran e-bilet çözümümüzü, ilk olarak 80 bin seyirci kapasiteli Cezayir’in en büyük stadyumunda devreye alıyoruz.

KKTC'yi 5G'ye Hazırlıyoruz!

KKTC Telekomünikasyon İdaresi için üstlendiğimiz projede, KKTC telekomünikasyon şebekesinden IMS ve numara taşıma sistemlerinin kurulum ve bakımını gerçekleştiriyoruz. Ana hissedarımız ZTE ile birlikte gerçekleştirdiğimiz daha etkin ve modern bir altyapıya kavuşan Kıbrıs Telekomünikasyon İdaresi, yakın gelecekteki 5G teknolojisine de uyumlu bir yapıya sahip olacak.

Doğalgazdan benzin üretimine entegrasyon yazılımı

Türkmenistan’da doğalgazdan benzin üreten dünyanın ilk ve en büyük üretim tesisi olan Doğalgazdan Benzin Üretim Tesisi (GTG) Projesi’nde teknoloji iş ortağı olarak yer aldık. GTG Projesi’nin network, telefon altyapısı, IP CCTV ve kart erişim sistemleriyle, bunların entegre şekilde çalışmasını sağlayacak entegrasyon yazılımlarını geliştirdik.

Kazakistan’ın internet altyapısına destek

Dijital Kazakistan Programı ile genişbant internet kullanımını artırmayı hedefleyen Kazakistan’da da Netaş olarak varız. Amsterdam merkezli küresel telekom şirketi VEON’un Kazakistan’daki iştiraki Kar-Tel’in mobil ve sabit internet erişim altyapısını ZTE’nin MiFi Router ve 4G USB modemleri ile destekliyoruz. Kar-Tel’in pandemi döneminde sunduğu IPTV altyapısı hizmetini de ZTE’nin Set Top Box (STB) ürünüyle sağlıyoruz.

EMEA’da DDoS önleme hizmeti

Türkiye’nin ve EMEA bölgesinin en büyük servis sağlayıcılarından biri için hacimsel DDoS önleme çözümü sağlıyoruz. DDoS önleme sisteminin izlenmesi ve yönetimi sayesinde, bir saldırı sırasında gerçek zamanlı önlemlerin alınmasından sorumluyuz.

Avustralya’daki KOBİ’leri dijitale taşıyoruz

Avustralya’nın en büyük telekomünikasyon servis sağlayıcılarından biri için geliştirdiğimiz iletişim projesi kapsamında KOBİ’lerin verimliliğini artırmak için 12 farklı web/mobil uygulaması ve bulut altyapısının kullanıldığı bir sistem tasarladık. Sistem sayesinde KOBİ’ler yalnızca 15 dakika içinde online’dan kredi kartlarıyla şirket hattı alabiliyor, bu numaraya sanal sekreter yükleyebiliyor, müşteriyi karşılama ve yönlendirme fonksiyonlarını programlayabiliyor.

İsviçre’de binlerce kurumsal müşteriye hizmet

İsviçre’nin servis sağlayıcılarından ile farklı ölçekte şirketlerin iletişim çözümünü birlikte sunmaya başladık. Projemiz, operatörün iletişim ağında bulunan SipPBX sunucularının, geliştirdiğimiz uygulama sunucusu tarafından yönetilmesini kapsıyor. Bugün, İsviçre’de birçok farklı ölçekte binlerce kurumsal müşteri, Netaş sistemleri üzerinden güvenilir şekilde hizmet alıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne iletişim sistemi

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki için ülkenin mevzuatlarıyla uyumlu bir iletişim sistemi geliştiriyoruz. Bu proje ile ülkedeki çok sayıda yabancı çalışan, yurt dışı ile kolay ve ekonomik şekilde iletişim kurabilecek.

Diğer Faaliyet Alanlarımız

Türkiye ve yakın coğrafyasını; yenilikçi teknolojilerimiz, derin bilgi birikimimiz, sahadaki yetkin insan kaynağımız ve
yerli-uluslararası iş ortaklarımız ile dijitale taşıyoruz!

Daha fazla bilgi alın!

Hemen bizimle iletişime geçin, sizin için en uygun fırsatlardan faydalanmaya başlayın.

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020