Telekomünikasyon Çözümleri

Türkiye’de İletişim Bizimle Başladı

1967 yılında, ülkemizin telekomünikasyon altyapısını sağlamak için PTT ortaklığıyla kurulduk. 1970’li yıllardan itibaren Türkiye’nin telekomünikasyon altyapısını dünyaya entegre ederek, devrim niteliğinde bir dönüşüme öncülük ettik. Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz kırsal santrallerle Türkiye’nin en ücra köylerini dünyaya bağladık. Türkiye’nin ilk baz istasyonunu, 4.5G temel bant ünitesini kendi laboratuvarımızda geliştirdik.

Bugün, öncelikli olarak telekomünikasyon endüstrisi için ekipman ve teknoloji tedarikçisiyiz. Bunun yanı sıra telekomünikasyon operatörlerine çekirdek ağ çözümleri, multimedya uygulamaları, transmisyon ağı, kablosuz ağ çözümleri, yönetilen ve barındırılan hizmetler, uygulama testleri dahil olmak üzere geniş kapsamlı çözümler sunuyoruz.

Dünyada 5G ve ötesi teknolojiler alanında öncülük eden ana hissedarımız ZTE’nin yenilikçi portföyünü, uçtan uca bir hizmet anlayışıyla sunuyor ve Türkiye’nin 5G teknolojilerini kendi imkânlarıyla geliştirmesi için çalışıyoruz.

Bugün, bütünleşik iletişim alanında geliştirdiğimiz yenilikçi yazılım çözümlerimizi, dünya genelinde Kuzey Amerika’dan Avustralya’ya, 200’den fazla operatör kullanıyor.

5G ve Ötesi Teknolojiler

Netaş olarak, 4G LTE teknolojilerini geliştirmeye devam edip, 5G’nin temel standartlarını oluşturuyoruz. En son LTE-A standartlarını destekleyen özgün Ar-Ge deneyimi ve tecrübeli kadromuzla, hem iletişim altyapısı hem dikey uygulamalar konusunda hizmet veriyoruz.

Temel standartlarının oluşturulmasında rol aldığımız ve otomobilden, tarıma; sağlıktan, eğlenceye her endüstriyi etkileyecek olan 5G ağının yüksek hızı ve çok düşük gecikme süreleri ile iletişimde şu önemli ilerlemeler sağlanacak:

  • 10 Gb/s’ye varan yüksek hız ile; HD filmler birkaç saniyede indirilebilecek, 360 derece HD çekimlerle maçlar canlı seyredilebilecek.
  • 1ms’lik düşük gecikme süresi ile; doktorlar uzaktan ameliyat yapabilecek, tehlikeli ortamlarda iş makineleri uzaktan yönetilebilecek.
  • Eskiden sadece kablolu bağlantılarda çalışan birçok kritik uygulama, 5G’nin güvenilir ve yüksek servis seviyesi sayesinde kablosuza taşınacak.
  • Nesnelerin İnterneti (IoT), 5G ile yaygınlık kazanacak. Cihazlar, kendi aralarında ve merkez ile düşük maliyetle bağlantı sağlayabilecek.
  • Kilometrekare (km2) başına 1 milyon cihaz desteklenebilecek.
  • Cihazlar düşük güç tüketimi ile 10 yıldan fazla pil ömrüne sahip olacak.

Diğer Faaliyet Alanlarımız

Türkiye ve yakın coğrafyasını; yenilikçi teknolojilerimiz, derin bilgi birikimimiz, sahadaki yetkin insan kaynağımız ve
yerli-uluslararası iş ortaklarımız ile dijitale taşıyoruz!

Daha fazla bilgi alın!

Hemen bizimle iletişime geçin, sizin için en uygun fırsatlardan faydalanmaya başlayın.


Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020