Yüksek Güvenlikli Medya Platformu

13

Patent başvurusu

3

Platformda uygulama

100%

Yerli çözüm

NOVA S/COM – Açık ağlara güvenlik garantisi

Günümüzde şirketlerin çalışma koşullarında gerçekleşen değişimler uzaktan iletişim araçlarına ihtiyacı artırdı. Çalışanlar iş ile ilgili her tür ticari sırrı iletişim araçları üzerinden karşılıklı paylaşmak zorunda kaldı. Veri kullanım izni sözleşmeleri ile hizmet sağlayıcılar iletişim içeriklerine erişim hakkı elde etti. Biz de şirketlerin kendi çalışanları için hizmet sağlayıcı olmasına imkan veren ve güvenli olmayan açık ağlarda dahi iletişimin güvenliğini garanti altına alan Yüksek Güvenlikli Medya Platformu NOVA S/COM’u geliştirdik.

Öne Çıkan Özellikler

Öne Çıkan Özellikler

Netaş mühendisleri tarafından geliştirilen bir çözüm olan NOVA S/COM, şu özellikleriyle öne çıkıyor:

Güvenli İletişim

İletişim içeriği, şifreleme ve anahtar değişim algoritmaları kullanılarak şifreli hale getirilmesi.

Zengin uyumluluk

3 farklı platformda (Android, iOS ve Masaüstü) cihaz bağımsız olarak iletişimin güvenliğinin sağlanması.

Modüler yapı

İhtiyaca göre donanım veya yazılım tabanlı veri, ses ve görüntü şifreleme seçenekler ve veri şifreleme ile yeni kurumsal uygulama ihtiyaçlarına uygun güvenli altyapı.

Uçtan uca güvenlik

Uzaktan çalışırken şirket içi iletişim içeriklerinin tümünü gizli tutmak isteyen birçok özel sektöre ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının güvenli iletişim ihtiyacına uygun.

Güvenli olmayan ağlara ‘güvenlik’ katıyoruz!

Şirketler için iletişim araçları artık birer kurumsal uygulamaya dönüştü, kollektif çalışan ekiplerin verimliliğinde %100 etkinliği var. Açık internet ağları kötü niyetli saldırılara karşı büyük riskler barındırıyor. Bu risklere karşı, cihaz ve işletim sistemi bağımsız olarak, güvenli olmayan açık ağlarda dahi, hem istemciler arası hem de istemci-sunucu arasındaki iletişimin güvenliğini sağlayan yüksek güvenlikli medya platformu NOVA S/COM’u geliştirdik. Netaş Ar-Ge merkezinde geliştirilen Nova S/COM Çözümü ile güvenli multimedya (sesli ve görüntülü konuşma, mesajlaşma, dosya paylaşma vb.) iletişimi sağlayabilirsiniz.

NOVA S/COM Neler Sunuyor?

Ortadaki Adam

Ortadaki adam (man-in-the-middle), araya girme, dinleme gibi saldırılara karşı yüksek güvenlik.

İletişim Güvenliği

Sistem, cihaz ve işletim sistemi bağımsız olarak, güvenli olmayan açık ağlarda dahi, hem istemciler arası hem de istemci-sunucu arasındaki iletişimin güvenliği.

Şifreleme

İhtiyaca göre akıllı kartlar ile donanım tabanlı veya kartsız olarak yazılım tabanlı veri, ses ve görüntü şifreleme seçenekleri.

Haberleşme

Sesli-görüntülü arama, mesajlaşma, dosya ve konum paylaşımı gibi tüm haberleşme özellikleri.

Cihaz İletişimi

İki cihaz arasındaki iletişim, AES256, Blowfish, TribleDES, Diffie-Hellman gibi şifreleme ve anahtar değişim algoritmaları kullanılarak şifreli hale getiriliyor ve tüm içerik sadece uygulama içinde görüntülenebilme

Uygulama Ortamı

Güvenli sayısal veri iletişim altyapısı özellikleri ile lojistikten eğitime birçok sektöre güvenli kurumsal uygulama ortamı.

Uçtan Uca Raporlama

• Özel tasarlanabilen raporlama sayfaları üzerinden, standart v eya kişiselleştirilmiş raporlar oluşturma • Kişi, ekip, ürün veya iş bazında performans değerlerini ölçerek tek bir ekrandan takip edebilme

Daha fazla bilgi alın!

Hemen bizimle iletişime geçin, sizin için en uygun fırsatlardan faydalanmaya başlayın.

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020