VISIUM Manage ile Test Süreçlerinizi Merkezileştirin!

Test süreçlerinizi merkezileştirerek düzenleyip, kolaylaştıran Test Yönetim Aracıdır.

Yazılım geliştirme sürecinizde, gereksinimlerinizi, test senaryo, suit ve planlarınızı yönetin, test çıktılarını raporlayın, gereksinimler ve senaryolar arasında ilişkileri kurun, riskleri ve hataları takip edin.

Test Yönetim Aracının Önemi

Bir defa yazın, istediğiniz kadar koşturun
Test aktivitelerinizin kurumsal hafızasını oluşturun. Tüm test senaryolarınızı değişiklik geçmişiyle birlikte saklayın ve yeniden yazmadan projeleriniz arasında paylaşarak tekrar tekrar koşturun.
Test senaryolarınızı iş kritikliğine göre önceliklendirin
Test senaryolarınızın bağlı olduğu gereksinimleri risklerine göre sınıflandırın ve en kritik olanlar için ilgili test senaryolarınızı koşturmadan sürümünüzü canlıya çıkmayın. Süreçlerinizi hesaplanmış riskler ile yönetin ve sürüm kararlarınızı daha sağlıklı ve hızlı verin.
Her aşamada detaylı takip
Test sürecinizde yer alan “Kim”, “Ne Zaman”, “Ne” sorularının cevaplarını kolaylıkla yanıtlayın, tüm test faaliyetlerinizi loglayın ve her adımda varsa kanıt dosyaları ekleyin.
Takımlar Arası İş birliği
Test uzmanları ve analistlerden, geliştiricilere kadar tüm farklı Yazılım Geliştirme Yaşam döngüsü paydaşlarınızı senkronize tutun. Aralarındaki iletişimi hızlandırın. Bilgi paylaşıldıkça büyür.
Öne Çıkan Özellikler

Öne Çıkan Özellikler

Netaş mühendisleri tarafından geliştirilen test otomasyon aracı Visium Manage, şu özellikleriyle öne çıkıyor:

Sezgisel ve Kolay Kullanım

Sezgisel ve Kolay Kullanım

Gereksinimlerinizi, ve test senaryolarınızı istediğiniz hiyerarşide tutmanız için kendi proje ağacınızı oluşturmanıza olanak sağlar. Hızlıca aradığınız test kayıtlarına erişim için akıllı arama seçeneğine sahiptir.

Özel Alanlar

Özel Alanlar

Projelerinize, gereksinimlerinize, ve test senaryolarınıza size özel alanlar ekleme esnekliği sunar. Bu özel alanlar Metin, Tarih, Onay Kutusu, e-posta, url vb. tipinde olabilir.

Risk Puanlaması

Risk Puanlaması

Sürüm karalarınızı daha doğru vermek için her bir gereksinime risk değerleri eklemenizi sağlar.

Hızlı çalışmak için Kısa yollar

Hızlı çalışmak için Kısa yollar

Son kullanıcı veri girişini hızlandırmak için klavye kısa yollarına sahiptir. Serbest metin olarak veya tablo olarak test senaryolarınızı girme seçeneği sunar.

Gerçek Zamanlı Jira Entegrasyonu

Gerçek Zamanlı Jira Entegrasyonu

Gerçek zamanlı ve çift yönlü entegrasyonu ile hata ve gereksinim kayıtlarınızı Jira da tutmanıza olanak sağlar.

Anında Bildirimler

Anında Bildirimler

Çalışılan belgeler üzerinde herhangi bir değişiklik yapıldığında anlık bildirimler üretir, ekip halinde çalıştırmayı kolaylaştırır.

Neden Visium Manage'ı tercih etmelisiniz?

01

Hepsi Bir Arada

Gereksinimler, test senaryoları ve hatalar arasındaki ilişkilendirmeleri kurun. Öncelikli olarak neyin test edileceğine karar vermek için gereksinimlerinize risk puanı ekleyin ve kritik olanlar ele alınmadan sürümünüzü canlıya alamayın. Test ekibinize görevler atamak için test koşturma modülünü kullanın ve sürecin her adımında sağlanan istatistiki veriler aracılığıyla ilerlemeyi gerçek zamanlı olarak izleyin.

Sezgisel ve kullanımı kolay tasarımla test uzmanlarının üretkenliğini artırın. Bulunan hataları kendi içerisindeki hata modülünde saklayın ya da sağladığı sorunsuz entegrasyon yoluyla Jira’ya aktarın. Benzer şekilde, gereksinimler içinde Jira’dan alma veya kendi içerisindeki gereksinim modülünde tutma opsiyonlarını kullanabilirsiniz.

02

Tüm Çalışmaları Takip Edin

Test koşum geçmişini, ekran görüntüleri veya video kayıtları ile ayrıntılı olarak saklayın. Herhangi bir test ögesinde yapılan her türlü değişikliği zaman ve sahiplik bilgileriyle kaydedin.
03

Agile Yazılım Geliştirme'nin Bir Parçası Olun

Jira ile sıkı entegrasyon, test süreçlerinizi kolayca Agile Yazılım Geliştirmenin bir parçası haline getirir. Hata bulunur bulunmaz, ilgili kayıtlar anında Jira’da oluşturulabilir, böylece geliştiriciler çözüm için hızlıca aksiyon alabilir. Hataları düzeltmek için kodda yapılan düzeltmeler bittiğinde test uzmanları da otomatik olarak bilgilendirilir.

Daha fazla bilgi alın!

Hemen bizimle iletişime geçin, sizin için en uygun fırsatlardan faydalanmaya başlayın.

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020