Dönüşüm Senle Başlar

Dijitalleşmenin gücünü faydaya dönüştürmek için çalışan Netaş, geleceğe yönelik hedefleriyle fırsat eşitliği ve çeşitlilik alanında teknoloji sektörüne dün olduğu gibi bugün de ilham veriyor.

Hayat Senle Başlar

Departmanlar özelinde esnek çalışma modelini destekliyoruz. Çalışanlarımızla kurduğumuz bulut teknoloji ve haberleşme ağlarıyla uzaktan çalışırken de verimlilik sağlıyoruz.
Her birimizin görüşleri Netaş’ta çok değerlidir. Hayallerimizdeki Netaş’ı birlikte yaratırız. Düzenli geri bildirimler ile daha iyi, daha keyifli, daha verimli nasıl çalışabiliriz sorusunun yanıtını hep birlikte oluştururuz.
“We” programı çatısı altında yeni bir adım olarak şirketimiz bünyesine kazandırdığımız liderlik programı Senfoni ile farklı bölümlerden çalışanlarımızın bir araya geldiği bir komite kurarak çoğunluğun sesine kulak veriyoruz.
Çalışanlarımızın her türlü inovatif fikirlerini ideaLab platformunda topluyor ve değerlendiriyoruz. Fikirlerini hayata geçirebilmesine destek oluyoruz.
Tüm şirket içerisinde geri bildirim ve takdir kültürünü yaymayı hedefliyoruz. Bu sayede gelişim alanlarımız ve güçlü yanlarımız konusunda farkındalığımız oluşuyor. Farkındalıklarımızı da gelişim aksiyonları ile destekliyoruz.
Studio+ ile birlikte fiziksel, duygusal, entelektüel, mesleki ve sosyal konularda 2500’den fazla faydalı etkinlikten oluşan “we’ll being” uygulamasından çalışanlarımızı faydalandırıyoruz.
Periyodik olarak düzenlenen öğle sohbetlerinde farklı uzmanlık alanlarından, konusunda yetkin konukları ağırlıyor ve onları Netaş çalışanları ile buluşturuyoruz.

Kariyerini Tasarla

Teknoloji sektörünün uzmanlarını yetiştirmek üzere n-telligent institute eğitim merkezini kurduk. Tüm çalışanlarımıza Online Öğrenme Platformu Partnerimiz Udemy’nin eğitim imkanlarını sunuyor, uluslararası geçerliliğe sahip Adler sertifikalı iç koçlarımızla çalışanlarımıza birebir koçluk desteği veriyoruz.

Üniversite eğitiminizdeki bilimsel temellerin üzerine, sektörel tecrübe kazanmanızı hedefleyen staj programımız ile hedefimiz, öğrencilerin uzmanlık alanında netleşmesi, kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkabilmesi.

Detaylı Bilgi

Test Mühendis Yetiştirme Programı

Bootcamp Programı ile bugüne kadar yüzlerce yeni mezun arkadaşımızı yazılım test mühendisi olarak yetiştirdik. Yetiştirdiğimiz test mühendislerinin, Türkiye’de alanlarında lider markalarının dijital projelerinde deneyim elde etmelerini sağladık. Detaylı Bilgi

İş Analisti Yetiştirme Programı

Yazılım Yaşam Döngüsü sürecinde aktif görev alacak İş Analistleri yetiştiriyoruz. Program sonunda Netaş’ın proje ortağı olduğu Türkiye’nin önde gelen markalarının yanı sıra uluslararası platformlarda da çalışma imkanı sunuyoruz. Detaylı Bilgi

Global çapta güçlü bir telekomünikasyon şirketi olan ZTE ile ortaklığımız sayesinde dünyada gerçekleşen teknolojik gelişmeleri ilk elden öğrenme ve deneyimleme fırsatı sunuyoruz. Bu stratejik ortaklık sayesinde de iş hayatı ve kariyer yolunda küresel çapta yeni kapılar açıyoruz.

Netaş'lı Yarınlar

Dijital dönüşüm kadar toplumsal dönüşüme de önem veriyoruz. Topluma katkı sağlayacağımız, fark yaratacağımız tüm projeler için Netaşlı gönüllüler olarak “Umutluyuz” diyerek yola çıktık.

Umutluyuz üyelerimiz eğitim, çevre, sağlık, toplumsal bilinçlenme gibi farklı alanlarda bilgi, zaman, beceri, deneyim ve kaynaklarını aktaracakları projelerde yer alıyor.

Gelecekten Umutluyuz!

Netaş Şifa Ormanı

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yer alan Netaş Şifa Ormanı ile doğaya ve geleceğe yatırım yapıyoruz. Şifa Ormanımız ile ilgili daha fazla bilgi için sürdürülebilirlik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Netaş NextCoders

Teknolojiyi sadece kullanan değil aynı zamanda üreten nesilleri yetiştirmek misyonumuzla Netaş NextCoders Projesi’ni hayata geçirdik. NextCoders Programı ile ilgili daha fazla bilgi için sürdürülebilirlik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İK Süreçlerimiz

Başarımızın arkasındaki en önemli kaynak çalışanlarımız. Seçme ve Yerleştirme sürecinde en büyük hedefimiz; pozisyonun gerektirdiği eğitim, bilgi, tecrübe ve yetkinliklerin yanı sıra, genç, dinamik, yaratıcı ekibimize ve kurum kültürümüze uyum sağlayabilecek yeni takım arkadaşlarını şirketimize kazandırmak.

2022 yılındaki verilere göre, çalışanlarımızın %58’i en az 2 yıldır şirketimizde görev yapmaktadır.

Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimi bizim için büyük önem taşıyor. Eğitim programlarımız, çalışanlarımızın görevlerini yaparken karşılaştıkları sorunları en aza indirgemek, mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarına katkı sağlamak ve yetkinliklerini kuvvetlendirmek amaçlarını göz önünde tutularak planlıyoruz.

Yönetici ve çalışan arasındaki güçlü iletişim, adil ve doğru ücretlendirme, prim ve ödüllendirmenin temel taşı. Performans değerlendirme sistemimiz kapsamında, Netaşlıların hedefleriyle birlikte yetkinlik seti üzerinden yapılan değerlendirme ölçülüyor. Bu sayede çalışanlarımızın güçlü ve gelişime açık yönlerini belirliyor, eğitim ve kariyer planlamalarına ışık tutuyoruz.

Yıllık prim sistemi kapsamındaki çalışanlarımızın bireysel performans sonuçlarını ve şirketin finansal sonuçlarını bir arada değerlendiriyor ve şirket hedeflerinin ötesinde gerçekleşen finansal performansın çarpan etkisinden çalışanlarımızın faydalanmasını sağlıyoruz.

Çalışanlarımızın başarı göstergeleri ile yetenek ve deneyimlerine uygun bir ücretlendirme politikası izliyoruz. Netaş’ta ücret yönetimini yan hak yönetimi ile bir bütün olarak görüyoruz.. Her yıl çalışanlarımızın isteklerine göre şekillendirebildiğimiz esnek yan hak yönetimi ve Netaş hedefleri doğrultusunda yıldan yıla gözden geçirilen prim sistemlerimiz ile Netaş’ı yarınlara taşıyacak ücretlendirme alt yapısının korunması için çalışmaktayız.

İK Uygulamaları

JobShop ile Netaş grup şirketleri içinde açılan yeni pozisyonları, tüm çalışanlarımıza duyuruyoruz. Netaş çalışanları bu pozisyonlara başvurarak yatay ya da dikey geçiş yapabiliyor.

Telekomünikasyon, değişimin benzersiz bir hızda gerçekleştiği bir sektör. Çalışanlarımızın yeni teknolojilere adaptasyonunu sağlamak ise bizim görevimiz.

İşte bu görevi, en iyi şekilde gerçekleştirmek için 2018 yılında n-telligent institute’u kurduk. Çünkü Netaş her şeyden önce, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki tecrübesiyle bir “teknoloji okulu”.

2018 yılında kurduğumuz n-telligent institute’da, hem Netaşlılar’a hem de tüm sektöre teknik ve ince beceri (soft skill) eğitimleri veriyoruz.

Eğitimlerimizde, profesyonellerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmaya, yetkinliklerini güçlendirmeye odaklanıyor, çalışırken yaşadıkları zorlukları minimuma indiriyoruz. Derslerimiz, çevrimiçi ve sınıf içi olarak, iki ayrı sistemde gerçekleşiyor.

Departmanlar özelinde esnek çalışma modelini destekliyoruz. Çalışanlarımızla kurduğumuz bulut teknoloji ve haberleşme ağlarıyla uzaktan çalışırken de verimlilik sağlıyoruz.

Bahçeşehir Üniversitesi ve Netaş’ın işbirliği ile başlayan BAU-NETAŞ Techno Akademi, Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora Programlarını kapsıyor.

Programın müfredatı BAU akademisyenleri tarafından, Netaş mühendislerinin de katkıları ile hazırlanıyor. Bazı dersler Netaş ArGe laboratuvarlarında gerçekleşiyor. Bu eğitim programımızı benzerlerinden ayıran önemli öğelerden biri.

Program özel olarak multimedya teknolojilerine ve siber güvenliğe odaklanıyor. Netaş çalışanları %75 indirimle ofiste lisansüstü eğitim alabiliyor.

Netaşlılar’ın yan haklarını kendi tercihlerine göre kullanabilmesi için geniş bir seçenek sunuyoruz. Netaş’ta çalışanlarımız yan haklarını ihtiyaçları doğrultusunda kendileri seçebiliyor. Profesyonellere bu hakkı tanıyan, Türkiye’nin öncü şirketi olduğumuz için gururluyuz.

Takdir, başarının olmazsa olmazı… Netaş’ta her çalışan, çalışma arkadaşına ödül vererek bu takdiri gösterebiliyor. Netaşlılar istedikleri zaman, farklı nedenlerle ve farklı kategorilerde ödüller verebiliyor.

Netaşlı kadınların çocukları için, doğumdan ilköğretime kadar her ay kreş yardımımız var.

Çalışanlarımız Genel Müdürlük binamızdaki spor salonu, yüzme havuzu, basketbol sahası, kafeterya ve katlarda bulunan “Bonibon Cafe”lerden tüm gün faydalanabiliyor.

Çalışanlarımız için Kreş Yardımı’nın yanında evlilik, doğum gibi çeşitli sosyal yardımlarımız da var.

Şirketimiz, çalışan bağlılığı anket çalışmasını şirket genelinde alt grup şirketlerimizde dahil olmak üzere Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirmiştir.

Ankete şirket genelinde %74 oranında katılım gerçekleşmiştir. Çalışan bağlılığı anket sonuçlarımız Türkiye Normu, Global Norm ve Performansı Yüksek şirketler normunda ölçümlenmiştir. Yapılan çalışan bağlılığı anket çalışması sonunda; en başarılı olduğumuz alanin başında % 85 oranı ile müşteri odaklılık gelmektedir.

Anket sonuçları tüm çalışanlarımız ve üst yönetim ile şeffaf olarak paylaşılmıştır.

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020