Akıllı Eğitim

Eğitimde fırsat eşitliği sağlayan bilişim altyapısı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi, eğitimin dijitalleştirilmesi konusunda Türkiye’de hayata geçirilen en büyük projeler arasında yer alıyor. FATİH Projesi kapsamında 9.000’e yakın okulun bilişim altyapısını kurduk.

Yeni nesil akıllı sınıflar için yüksek hızlı genişbant internet altyapısı kurduk. Öğretmen ve öğrencilerin eğitim dokümanları ve iletişim ihtiyaçları için elektronik ortamda erişim sağladık.

Çevrimiçi ve uzaktan eğitim araçları

Ar-Ge Merkezimizin geliştirdiği çözümlerden VIO Akademi; kurulum gerektirmeden kullanılabilen, eğitim kurumları için maliyet avantajı sunan, sonuç hedefli ve etkin bir uzaktan eğitim aracı.

Eş zamanlı olarak çok sayıda video bağlantısıyla sanal sınıf özellikleri sunan VIO Akademi, ekran paylaşımı sayesinde aynı doküman üzerinde çalışma ve akıllı tahta paylaşma özelliği ile aynı tahta üzerinde çalışma olanağı sağlıyor.

VIO’nun yükseköğretim kurumlarındaki ilk pilot uygulaması Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. VIO, üniversite ile şehir dışında staj yapan öğrencileri birbirine bağlıyor. Böylece akademisyenler, görüntülü olarak takip edebildikleri öğrencilerine destek verebiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020