Akıllı Sağlık

Türkiye’ye Sağlık, Aklımıza Sağlık

Ülkemizdeki 3 şehir hastanesinin veri merkezlerinin ve ağ altyapılarının kurulumunu tamamladık. Yozgat ve Adana Şehir Hastaneleri’nden sonra 2018 yılında Elazığ Şehir Hastanesi’nin de teknoloji altyapısını tamamladık. Kurduğumuz uçtan uca yedekli sistemler, hastanelerimizde kesintisiz operasyonu güvence altına alıyor.

Şimdi hastanelerde bilgi sistemleri birbiriyle bütünleşik olarak çalışıyor, her türlü tıbbi cihaz ağlar aracılığıyla birbirine bilgi gönderebiliyor. Ayrıca röntgen, rapor ve tahlil dokümanları doğrudan doktorların önüne geldiğinden teşhis süreci kısalıyor. Hastanede kurulan bilgisayar ve tabletler sayesinde veri girişi hızlanıyor, poliklinik süreçler kolaylaşıyor.

İşletme döneminde ise sahada 7/24 network, sistem bileşenleri ve çevre ekipmanlarının bakımında hizmet veriyoruz. Önümüzdeki dönemde Bursa Şehir Hastanesi’nin bilişim altyapısını da kuracağız.

Ayrıca, Cezayir’de 180 yataklı Kayı Ouargla Askeri Hastanesi’nin tüm network, telefon, zayıf akım, otomasyon sistemlerini kuruyoruz.

Acil yardım ettik

Aselsan ile başlatılan 112 Acil Çağrı Yönetim Sistemi Projesi kapsamında; yazılım, donanım tedarik, altyapı, kurulum, test, devreye alma faaliyetlerini tamamladık.

Acil yardım hizmetlerinin hızlı ve etkin bir biçimde verilmesi amaçlanan projede, Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Sistemleri’nin il merkezlerinin çalışmaları devam ediyor.

Engelleri kaldıyoruz

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen Gören Göz Projesi’nin üstlenici olarak üçüncü fazı tamamladık.

Görme engelli vatandaşlarımıza bağımsız hareket olanağı ve sosyal yaşam entegrasyonu sağlayan bu projede, bugünde kadar 67 ilde toplam 15.000 cihaz dağıtımını gerçekleştirdik.

Gören Göz cihazları ile kullanıcılar, cihazı sesli olarak kullanabilmenin yanı sıra navigasyon özelliği sayesinde, yardıma ihtiyaç duymadan istediği yere gidebiliyor konumlarını mesaj olarak atabiliyor ve akıllı telefon özelliklerinden faydalanabiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020