Türkiye’de yeni nesil teknolojiler alanında bir okul olan Netaş, Turkishtime tarafından her yıl hazırlanan ‘ArGe 250, Türkiye’nin En Çok ArGe Harcaması Yapan Şirketleri’ araştırmasında bu yıl da iki kategoride birden dereceye girdi. Bilgi Teknolojileri kategorisinde ise ilk sırada liderliğini korudu.

2017 yılı ArGe harcama tutarının toplam cirodan aldığı paya göre Netaş, %13,6 ile Türkiye’de ilk 10 şirket arasında yer alırken, Netaş’ın A sınıfı %10 hissesine sahip olduğu bağlı kuruluşu Kron da cirosunun dörtte birini ArGe’ye yatırarak aynı listede yer aldı.

1973 yılında Türkiye’nin telekom alanında ilk özel ArGe merkezini kuran ve 2019 yılında ArGe’sinin 45. yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Netaş, 850’den fazla araştırmacıya ev sahipliği yapmasıyla Ar-Ge 250 araştırmasında ‘Türkiye’nin en fazla ArGe personeli istihdam eden 10 şirketi’ arasında yer aldı.

Netaş 2014-2017 yılları arasında da araştırmada en fazla ArGe harcaması yapan ilk 10 şirket arasında yer almıştı.

Netaş ArGe merkezi, genişbant iletişim teknolojileri, GSM-R, siber güvenlik, sanallaştırma, bulut bilişim, savunma iletişimi teknolojileri, optik ethernet, IP üzerinden ses iletim (VoIP) sistemleri, multimedya, büyük veri analitiği ve nesnelerin interneti (IoT) alanlarında çalışma yürütüyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020