Stajyer adaylarına,

“360 derecelik” sanal Netaş turu!

Türkiye’nin bir numaralı sistem entegratörü Netaş, üniversitelerdeki farkındalığını artırmak ve daha fazla stajyere fırsat sunmak amacıyla özel bir projeye imza atıyor. 15 Mart’ta Netaş COOP Roadshow projesine başlayacak şirket, ilk etapta Bahçeşehir Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’ni ziyaret edecek.

Üniversitelerdeki panolara yazacağı “Netaş Dijital Geleceğe Taşır, Gel Sen de Katıl!” mesajıyla, öğrencileri şirketi tanıtacağı etkinlik alanına çağıracak. Kuracağı standda tanıtım ve kayıt yapmanın yanı sıra, sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde öğrencileri 2 dakikalığına Netaş’ta konuk edecek. Böylece öğrenciler, bilgisayar kaynaklı 3 boyutlu teknolojiyle, laboratuvardan havuza ve spor salonuna kadar Netaş’ın tüm çalışma ve sosyal alanlarını, 360 derece görüntülerle sanki oradaymış gibi deneyimleyecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Netaş İK’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yasemin Akad, “Netaş’ın ArGe tarafında 1. seviye yani yeni mezun işe alımlarının %80 gibi çok büyük bir kısmı COOP Uzun Dönem Staj Programı’ndan gelen öğrencilerden yapılıyor. Kısaca, COOP ile Netaş’a giren her 3 stajyerden 1’i, geleceğin Netaşlısı oluyor. COOP mülakatlarıyla yapacağımız başarılı seçimle, gelecekte Netaşlı olabilecek kaliteli insan kaynağını, henüz mezun olmadan şirkete kazandırmış oluyoruz. Etkinlikte her gün stand alanında yer alacak deneyimli ekibimiz, COOP programıyla ilgili bilgi almak isteyen öğrencilerle konuşacak. ArGe ekiplerimizden temsilciler de standımızda görev yaparak, öğrencilerin teknik sorularını yanıtlayacak.” dedi.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020