2-5 Mayıs tarihleri arasında Çeşme, İzmir’de gerçekleşen 26. IEEE Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı’nda bir kez daha sponsor olarak yerimizi aldık. Netaş ArGe mühendisleri kurultayda beş bildiri sundu.

Türkiye’de telekomünikasyon sanayinin temel taşı olan Netaş, bugün 800’e yakın mühendise ev sahipliği yapan ArGe merkezinde geliştirdiği yeni nesil teknoloji çözümleriyle ülkemizin önde gelen teknoloji üslerinden biri olarak, bu yıl 2-5 Mayıs tarihleri arasında Çeşme, İzmir’de gerçekleşen 26. IEEE Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı’nda bir kez daha sponsor olarak yerini aldı. Netaş ArGe mühendisleri kurultayda beş bildiri sundu.

Bilişim ekosistemine katkı sunan platform: IEEE Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı
Akademi-sanayi iş birliğinin teknolojik kalkınmada en önemli platformlardan biri olduğu ilkesiyle Netaş’ın bugün 20’den fazla üniversite ile önemli çalışmaları, 17 üniversite ile çerçeve sözleşmesi bulunmaktadır.
Akademi – sanayi alanında gerçekleştirdiği başarılı iş birlikleri, yürütmekte olduğu proje sayısı, harcama tutarı, uluslararası projeler, AB ve kamu destekli yenilikçi proje yoğunluğu, üniversitelerle kurduğu güçlü iş birlikleri ile Netaş, 2017 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “6. Özel Sektör ArGe Merkezleri Zirvesi”nde, ‘İşbirliği ve Etkileşim’ ödülünü kazanmıştı.
IEEE Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı da bilim insanları ile endüstriyi bir araya getirerek teorinin pratiğe dönüşümünde etkili rol oynamasıyla bilişim ekosistemine sunduğu katkı ile Netaş’ın her yıl düzenli olarak katıldığı ve sponsor olduğu platformlardan biri olarak öne çıkıyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020