Köklü ArGe, çoklu iş ortaklık yapısı, yaygın servis ağı, üretim ve teknoloji eğitim merkezi yetkinliklerini sistem entegratörlüğü çatısı altında sunan Netaş, bu yıl 22’ncisi açıklanan Bilişim 500 Şirket Araştırması’nda 7 ödül birden aldı.

Türkiye’nin en önemli sektörel araştırmalarından “Bilişim 500 – İlk Beş Yüz Bilişim Şirketi Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Dijital dönüşümde öncü rol oynayan ve sistem entegratörü kimliğiyle çalışmalarını sürdüren Netaş, Türkiye bilişim sektörüne katma değer sağlayan ve bu alanda birçok veriyi içeren araştırmanın sonucunda 7 ödül birden kazanarak en fazla ödül alan şirket oldu.

22’nci kez gerçekleştirilen ödül töreninde Netaş, Bilişim 500 Şirket Araştırması’nın “Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” kategorisinde “Yazılım”, “Telekomünikasyon, Altyapı Donanımı”, “Veri Yedekleme ve Depolama Donanımı” ve “Sanallaştırma Yazılımı” ödüllerinin sahibi oldu. Sistem entegratörü ve iş ortağı kategorisinin “Hizmet” başlığı altında ise Netaş; “Bulut Hizmeti” ile ödül alırken “Türkiye Ekonomisine Özel Katkı Ödülleri” kategorisinde “İhracat Ödülleri” başlığında “Hizmet İhracatı” ödülünü, “Bilişim 500+” kategorisinde ise “IOT ve M2M” ödülünün sahibi oldu.

Netaş adına ödülleri ise Netaş ArGe Genel Müdürü Bülent Kemal Mutlu ve Netaş Kurumsal, Kamu ve Uluslararası Genel Müdürü Sinan Dumlu aldı.

Telekomünikasyon teknolojilerinde büyüyor

Netaş’ın en güçlü kası olan telekomünikasyonda ana hissedarı ZTE’nin ürünleri ile satış hacmini ciddi oranda artırması araştırma sonuçlarında etkili oldu. Farklı telekom operatörleri tarafından, sabit geniş band internet  şebekesinde Netaş’ın sunduğu ZTE’nin GPON çözümleri kullanılmaya başlandı. Yine ZTE’nin yeni nesil sanal temel şebeke çözümü vIMS, yoğun dalga boyu bölmeli çoğullama çözümü DWDM, sanal oturum sınır denetleyicisi vSBC,  HGW, VDSL ve WTTx ürünlerinin de artan hacimde satışları devam ediyor. Netaş ayrıca ZTE’nin yeni nesil, uzun ömürlü, daha çevre dostu lityum akü çözümleri ile de pazara hızlı bir giriş yaptı. ZTE ürünlerinin yanı sıra Netaş olarak servis altyapısı, ön yüz, mobil uygulama tasarımı ve iş zekası uygulamaları gibi alanlarda da telekom operatörleri tarafında derinleşmeye devam ediyor.

Bulut bilişiminde ihtiyaçları hızla karşıladı

Pandemi dönemiyle birlikte tüm sektörler hızlı bir değişimden geçerken, bulut bilişimde olan yetkinliğiyle ihtiyaçlara hızla yanıt veren Netaş, iş ortaklarıyla birlikte şirketlere destek olmaya devam ediyor. Netaş, “Hizmet” başlığı altında “Bulut Hizmeti” ödülünü kazanarak bulut bilişim alanındaki başarısını taçlandırmış oldu.

Teknoloji hizmet ihracatında yine şampiyon

Ülkenin en deneyimli telekomünikasyon teknolojileri ArGe’sine sahip, bilişim destek hizmetlerinde kabiliyeti yüksek bir şirket olarak Netaş, “Türkiye Ekonomisine Özel Katkı Ödülleri” kategorisinde “İhracat Ödülleri” başlığında “Hizmet İhracatı” ödülünün sahibi oldu.

Nesnelerin İletişimde Olduğu Dünyada Akıllı Çözümler

Netaş, çağın teknolojisi IoT alanında sunduğu akıllı çözümlerle “Bilişim 500+” kategorisinde ise “IOT ve M2M” ödülünü kazandı.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020