Odgers Berndtson Global tarafından gerçekleştirilen Bir Gün CEO (CEO for a Day) programı kapsamında, gelecek vadeden genç lider adayları olarak seçilen 5 üniversite öğrencisi, Türkiye’nin önde gelen 15 özel ve kamu kuruluşunun CEO’ları ünlü orkestra şefi Itay Talgam moderatörlüğünde bir araya geldi. 4 Ekim 2017 tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenen etkinlik yoğun ilgi gördü.

Program bir yandan geleceğin liderlerinin bir CEO’nun perspektifini ve sorumluluklarını keşfetmesini sağlarken, diğer yandan da CEO’lara genç kuşağın beklentilerini ve düşünme tarzını görme olanağı veriyor.

Etkinliği değerlendiren Netaş CEO C. Müjdat Altay, “İnternetle birlikte dünya yepyeni bir döneme girdi: Dijital Çağ. Bu yeni dünyada, her şeyin daha önce benzeri görülmemiş bir hızda değiştiği yeni platformlar oluştu. Bu da, dijital çağın içine doğanlarla sonradan tanışanlar arasında bir mesafeye neden oldu. Bugünün gençleri olan yeni jenerasyon, yepyeni yetenekleriyle dijital dünya vatandaşlarıyken, yöneticiler daha ziyade dijital çağla sonradan tanışan kişilerden oluşuyor.” açıklamasını yaptı.

Altay, “Netaş buna iyi bir örnek. Dijital dünya vatandaşı olan yaklaşık 800 genç ArGe mühendisimiz var; diğer tarafta ise dijital dönemle sonradan tanışan yönetim kadememiz. Başarımızın temelinde, yıllar boyunca Türkiye’nin yazılım ihracat şampiyonu olmamızı sağlayan yeni nesil teknoloji ürünlerini tasarlayan ArGe departmanımız bulunuyor. Bu konuma, dijital dünyaya doğmuş çalışanlarımızın yeteneklerini keskinleştirebilmelerine imkân sağlayan açık bir platform yaratmamız sayesinde ulaştık.” ifadelerini kullandı

‘Bir Gün CEO’ programı Nisan 2018’de, katılımcı CEO’ların da konuk şef olarak yer alabileceği, Maestro Rob Kapilow’un İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile gerçekleştireceği kapanış performansı ile devam edecek.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020