Tüm dünyada olduğu gibi dijital dönüşüm (DX) Türkiye’de de her ölçekteki işletmenin iş stratejilerinin merkezinde yer alıyor. IDC Türkiye’nin 2020 Mayıs ayında yapmış olduğu bir CIO araştırmasında katılımcıların %54’ü bilgi teknolojileri (BT) bütçelerini çok önemli gördükleri dijital girişimlere yönlendireceklerini belirtmişlerdir.

Dijital dönüşüm yolculuğu, ortak bir misyon ve stratejik önceliklerin belirlenmesi ile başlamakta; böylelikle bireysel projeler ve kullanım senaryoları, işletmenin genel amaç ve hedeflerini destekler nitelikte olmaktadır. Dönüşüm, genelde işletmeleri teknolojilerini ve süreçlerini ve hatta iş modellerini değiştirmeye zorlar.

Bulut, dijital hazırlığa ulaşmayı ve yeni ekonomide başarılı olmak için stratejik olarak kendini dönüştürmeyi isteyen her işletmenin BT mimarisinin temelini oluşturur.

Hızlı uygulama dağıtımı, ölçeklenebilirlik, yeni teknolojilere kolayca erişim, birlikte çalışabilirlik ve çeviklik bulutun cazip özellikleridir. Bulut ortamında sunulan en güncel, hızlı ve yüksek performanslı teknoloji, bir işletmenin üretkenliğini doğrudan etkiler ve ilk yatırım ve işletme maliyetlerini düşürür. Böylelikle hizmet sunumunun temelinde yer alan iki ana gereksinimi, yani çeviklik artışını ve daha düşük sermaye yatırımını karşılamış olur. Tüm sektörlerdeki küçükten orta ölçekliye tüm kurumsal işletmelerden bulut bilişim hizmetlerine yönelik talepler gelmektedir. Bulut hizmeti sağlayıcıları, bulut bilişimin işletmelere sunduğu kısa ve uzun vadeli avantajlar konusunda farkındalığı artırdıkça, Türkiye’de bulut hizmetlerine olan güven de her geçen gün artmaktadır.

Tüm bu konulara ışık tutan Bulut Teknolojileri ile Hızlandırılmış İnovasyona Yön Verin başlıklı IDC White Paper’ın tamamını okumak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020