Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin düzenlediği 11. Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında, “Şirket Direncini Artırmada Yönetim Kurulunun Rolü” konulu panelde konuştu.

Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın yönettiği panele C. Müjdat Altay’ın yanı sıra, Marsh Türkiye CEO’su Hakan Kayganacı ve ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Argüden katıldı.

Müjdat Altay panelde “Netaş geçen sene 50. yılını kutladı ve son 14 yılda ortaklık yapımız dört kez değişti. Dolayısıyla dört farklı yönetim kuruluyla çalışma şansını yakaladık. Tarihimiz içindeki en büyük başarımız lokal kültürle global kültürü, yani glokalizasyonu yönetim kurulunda çok iyi birleştirebilmek oldu,” ifadelerini kullandı.

Altay sözlerini şöyle sürdürdü: Ayrıca son yıllarda dünyada bir platform değişikliği oldu. Bu minvalde yönetim kurullarına günü ve geleceği iyi okuyan doğru üyeleri atamak çok kritik. Yönetim kurullarında, yeni dijital ortama uygun stratejiler katabilecek teknoloji ve inovasyon vizyonuna sahip bir üyenin yer alması artık daha önemli. Netaş’ın DNA’sında yönetim kurulu ile icra komitesi arasında güvene dayalı birbirine destek olan bir işleyiş biçimi var. Yönetim kurulumuz bize yeni dünyaya uygun stratejik bir yol çiziyor, ufkumuzu açıyor ve icraya da bu vizyonu uygulama fırsatı veriyor. Başarımızın ardında bu yapımız yatıyor,” dedi.

Zirve, 17 Ocak 2018 tarihinde İstanbul’da Intercontinental Hotel’de gerçekleşti.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020