Netaş köklü bilgi birikimini n-telligent institute ile ekosistemine açtı. Çalışanlarından, her sektörden şirketlere, start-uplardan öğrencilere kadar tüm ekosistemin yetkinliklerini güncel tutabilmelerine destek olmak üzere tasarladığı n-telligent institute altında Netaş, ana hissedarı ZTE’nin de içerikleri dahil 6 ana başlıkta 20 farklı eğitim sunuyor.

Türkiye’nin mühendis okulu Netaş, tüm bilgi birikimini yüksek teknoloji eğitim merkezi n-telligent institute çatısı altında kurum ve kuruluşlar dahil tüm ekosistemine açtı. Şirketlerin insan kaynaklarının dijital yetkinliklerini güçlendirmek amacıyla kurduğu n-telligent institute ile Netaş, farklı dikeylerdeki şirketlerin insan kaynağının eğitiminde “iş ortağı” olmayı hedefliyor. Netaş’ın bir sonraki adımda hedefinde ZTE ile birlikte n-telligent institute’yu globale açarak, eğitimleri ihraç etmek de var.

Yaşam boyu eğitim üzerine kurgulandı

Dijital  dönüşümün sürekli değişen ihtiyaçlarına hızlı cevap verecek şekilde tasarlanan n-telligent institute; şirketlere, iş gücünü teknolojideki en yeni gelişmelere entegre etmeleri için yaşam boyu süren bir öğrenme imkanı sağlıyor.

Mühendis liderler yetiştirmeye de odaklanan n-telligent institute, mühendislerin teknik rollerdeki liderlik becerilerinin gelişimini destekleyecek, sosyal yeteneklerini artıracak şekilde tasarlandı.

Küresel teknoloji devi ZTE’nin eğitimleri de entegre

Dijital dönüşüm projelerindeki ve 47 yıllık köklü ArGe birikimiyle Netaş, n-telligent institute çatısı altında siber güvenlikten, çevik yönetimine, test hizmetleri yazılımından, büyük veri bilimine, tedarikçi teknolojilerine kadar 6 ana başlıkta 20 alt başlıkta eğitim sunuyor.

n-telligent institute, Netaş’ın ana hissedarı iletişim teknolojileri alanında sahip olduğu patent sayısıyla dünyanın en büyük şirketlerinden ZTE’nin 5G ağ teknolojileri, Radyo Erişim Teknolojileri ve RAN ürünü eğitimlerini de içeriyor.

DevOps uzmanlığında uluslararası akredite sertifika sunuyor

n-telligent institute, DevOps uzmanlarının oluşturduğu küresel bir kuruluş olan DevOps Institute ile işbirliğine gitti. İş ortaklığı çerçevesinde n-telligent instiute, DevOps Institute’un Türkiye ve bölgede eğitim ve sınav merkezi yetkinliğini aldı. Bu sayede Netaşlı eğitmenler de akredite DevOps ve DevSecOps eğitmen sertifikalarına sahip olarak eğitim verme yetkinliğine sahip olacak.

n-telligent instiute’un 100 yılı aşkın tecrübeye ile şirketlerin organizasyonel gelişimine katkı sağlayan Dale Carnegie ile de işbirliği bulunuyor. Dale Carnegie, Netaş uzmanlarının eğitmenlik vizyonu oluşturmalarında, eğitim programlarını hazırlamalarında ve etkili bir eğitim için gerekli becerilerini geliştirmelerinde ‘Eğiticinin Eğitimi’ sertifika programıyla destek oluyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020