Türkiye’nin dijital dönüşüm mimarı Netaş, ülkemiz kilit sektörünün lider firması Kale Endüstri Holding için yeni bir veri merkezi kurmanın yanı sıra, iki büyük veri merkezinin taşınmasını ve AV görüntüleme sistemlerinin kurulumunu başarıyla tamamladı.

Tekliflendirme, projelendirme ve uygulama aşamalarıyla birlikte yedi ay süren projede Kale Endüstri Holding için yeni bir veri merkezi kuruldu. Uçtan uca güvenlikli ve yedekli veri merkezi ile veri yönetimi için etkin ve güvenilir bir altyapı oluşturuldu.

Projenin ikinci kısmında şirketin eski veri merkezi, yeni şirket merkezine veri kaybı ve operasyonda herhangi bir aksamaya neden olmaksızın başarıyla taşındı.

Son olarak, şirketin konferans ve toplantı salonları için ses ve görüntüleme sistemlerinin kurulumu gerçekleştirildi.

Netaş’ın %100 bağlı ortaklığı olan Türkiye’nin en büyük bilişim destek hizmetleri sağlayıcısı BDH tarafından yürütülen projede, Kale Endüstri Holding’in çalıştığı farklı iş ortaklarıyla olan süreçlerin planlanması da gerçekleştirildi. Tek bir bağlantı üzerinden tüm sürecin takip edilebilmesi sağlanarak etkin bir proje yönetimi sağlandı.

 

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020