Netaş, Teknoloji Üretim Merkezi’nde yerlileştirdiği ürün sayısını yediye çıkardı

Türkiye’nin telekomünikasyon teknolojilerindeki en deneyimli markası Netaş, kesintisiz iletişim için kritik olan DC Doğru Akım Güç Ünitesi ve Akıllı Lityum Akü Modülü’nü yerli üreterek “Yerli Malı Sertifikası” aldı. Böylece Netaş, yerlileştirdiği ZTE ürünlerinin sayısını yediye çıkardı.

Türkiye’nin telekomünikasyon teknolojilerindeki en deneyimli markası Netaş, ana hissedarı ZTE ile yerlileştirme çalışmalarına Orhanlı’daki Netaş Teknoloji Üretim Merkezi’nde devam ediyor. Dünya telekomünikasyon teknolojileri devi ZTE’nin en yeni teknolojilerini, Türkiye’de üreterek milli sermayenin yurtiçinde kalmasına katkı sağlamayı amaç edinen Netaş, son olarak DC Doğru Akım Güç Ünitesi ve Akıllı Lityum Akü Modülünü yerli olarak üretti. Netaş böylece yerlileştirerek aldığı Yerli Malı sertifikasını yediye çıkardı.

5G ve uygulamaları için de kritik öneme sahip

DC Doğru Akım Güç Ünitesi ve Akıllı Lityum Akü Modülü, gerek baz istasyonlarında gerekse GSM santrallerinde enerji sağlamak ve herhangi bir enerji kesintisinde servis sürekliliğini devam ettirebilmek için kullanılıyor.

Sağılıktan finansa, enerjiden ulaşıma kadar birçok sektörü yapay zeka, nesnelerin interneti, robotik, otonom uygulamalar ile dönüştürmeye hazırlanan 5G için sürdürülebilir enerji özellikle hayati önem taşıyor. Bu anlamada yerli Netaş DC Doğru Akım Güç Ünitesi, 2G,3G ve 4.5G’nin yanı sıra 5G’ye uyumlu -48V DC gerilimle çalışan tüm cihazlara enerji sağlıyor. Yerli Netaş Akıllı Lityum Akü ise herhangi bir enerji sıkıntısı durumunda söz konusu cihazların belirlenen süreler boyunca kesintiye uğramadan aynı şekilde servis verebilmesine imkan tanıyor.

Sözkonusu ürünlerin yerlileştirilmesi sayesinde Netaş, gelecek taleplere göre standart ürünlere göre daha esnek, hızlı çözümler sunulabilecek.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020