Bulut teknolojisi, eski teknolojiler üzerinde çalışan uygulamaları modernleştirerek yeni teknolojilerle uyumlu hale getiriyor ve kolay kullanılabilir, güvenli yapılara dönüştürüyor. Bu uygulamaları etkili olarak yönetebilmek ve giderek artan büyük veri işleme ihtiyaçlarını karşılamak için BT altyapısının da modernizasyondan geçmesi gerekiyor. Uygulama ve altyapı dönüşümü, Netaş’ın benzersiz Dijital Dönüşümün Sütunları tarifinin iki maddesini oluşturuyor.

Her müşterisinin dijital dönüşüm ihtiyaçlarını en iyi tanımlayan ve uygulayan çözüm ortağı olmak için çalışan Netaş, Dell Technologies’in yüksek ölçeklenebilirlik, yönetim ve entegrasyon kabiliyetlerine sahip DevOps platformlarını ve çözümlerini sunuyor. Dell Technologies ürün ve çözümleri, bulut üzerinden yeni nesil uygulama ve otomasyon destekli BT altyapısı modernizasyonu kabiliyetleriyle DevOps ekiplerinin verimliliğini artırıyor.

Çevik DevOps süreçleri

Otomasyonlar, BT operasyonlarında verimlilik sağlamanın mihenk taşını oluşturuyor. Kullanımı kolay bir BT hizmetleri çevik DevOps süreçlerini mümkün kılıyor, pazara sunma süresini hızlandırıyor ve benzersiz dijital deneyimlerin sunumunu mümkün kılıyor. Dell Technologies çözümleri, DevOps’un sorunsuz veri tüketimi için kod olarak altyapı tasarımıyla BT’yi otomatikleştirmesini ve otomasyon özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor. DevOps ekiplerinin çeşitli komut dosyası ihtiyaçlarını desteklemek için kaynak API’ler ve SDK’lar sunuyor. Ekipler otomasyon ve orkestrasyon aracılığıyla kod olarak altyapı entegrasyonları uygulayabiliyor ve veri merkezi operasyonlarının sorunsuz otomasyona bağlayabiliyor.

Uygulama altyapınızı bulutta yerel teknolojilerle modernleştirin

Günümüz dünyasında değer sağlayan uygulamalar sunmak için kullanılan teknolojiler işlerin büyümesi için gerekli hale geldi. Yeni nesil uygulama ekosistemi, Kubernetes düzenlemeli konteynerler gibi bulutta yerel yapıları temel alıyor. Dijital dönüşümün sütunlarından uygulama modernizasyonu, uygulamaları konteynerlerde dağıtılan mikro hizmetler şeklinde, bulutta yerel teknolojilerle yeniliyor. IDC verilerine göre, 2022 yılında dağıtılacak kurumsal uygulamaların yüzde 90’ı bulutta yerel yaklaşımlarla geliştirilecek. 2024 yılına gelindiğinde ise bulutta yerel teknolojilerle geliştirilen uygulamaların sayısı 500 milyonu bulacak.

Günümüzde giderek daha fazla uygulama mikro hizmetler olarak geliştiriliyor ve dağıtılıyor. Netaş geniş iş ortaklığı ağı sayesinde, Dell Technologies’in ürünlerini iş farklı platformlar üzerinde de sunabiliyor.

Örneğin Netaş, Dell Technologies’in ürünlerini VMware Tanzu destekli tümleşik çözümleri ile birlikte sunabiliyor. Kuruluşlar, bu çözümlerle mevcut sanallaştırma yaklaşımlarını bulutta yerel teknolojilerle geliştirebiliyor. VMware Tanzu, modern uygulamalar oluşturmak ve yönetmek için zengin yetenekler sunuyor. BT ekipleri konteynerler ve bulutta yerel modeller sayesinde VMware Tanzu ile yazılımlarını daha hızlı teslim edebiliyor.

Dell Technologies çözümleri Tanzu’nun istenildiği gibi kullanılabilmesi konusunda özgürlük tanıyor. İster anahtar teslim ister hibrit bulutta, isterlerse de hizmet olarak Tanzu’nun avantajlarından faydalanmaya başlayabiliyorlar. Geliştiriciler, iş yükü esnekliği sunan Tanzu ile uygulamalarını her yerde dağıtabiliyor.

Hibrit bulut yönetimini basitleştirin

Hibrit bulut yaklaşımı, veriler için en uygun konumun seçilmesini mümkün kılıyor. Ancak uç noktalara, şirket içine ve çoklu bulutlara yayılan verilerin yönetimi hızla kontrolden çıkabiliyor. Netaş tarafından sunulan Dell Technologies’in Microsoft çözümleri, yalnızca bulut için değil, çekirdekten uç noktalara kadar uçtan uca dijital dönüşüm için araç ve kabiliyetler sunuyor. Amaca yönelik donanım ve yazılım çözümleri, BT dönüşümünü ve veri merkezi modernizasyonunu hızlandırıyor. Windows System Center ve Windows Admin Center ile entegre platform yönetim araçları, BT ekibine PowerEdge ve Microsoft ortamları için tek bir yönetim konsolu sunuyor.

Yenilikçi bir Azure hibrit bulut deneyimi sunun

Dell Technologies ve Microsoft, hibrit bulut altyapınızın tüm konumlarda yönetilebilmesini sağlamak için günlük iş yükü gereksinimleriniz için seçenekler sunar ve esneklik sağlar.

Bir Azure hizmeti olarak sunulan Azure Stack HCI ile sanallaştırılmış uygulamalar kurum içi sistemde tam bir yaşam döngüsü yönetimiyle çalıştırılabilirken, Azure’a kaynakların bağlanmasını da kolaylaşıyor. Böylece eski sanallaştırma platformlarını modernleştirmek mümkün oluyor. Bu sistemler, Azure ile entegre edildiklerinde hibrit sistemlerdeki bazı işlevlere de sahip oluyor. Örneğin, farklı konumlardaki ofislere bilgi işlem ve depolama hizmeti sunulabiliyor. Ayrıca, Azure Stack HCI ile yüksek performanslı ve ölçeklendirilebilir SQL sunucu kurup yönetilebiliyor.

Azure Stack Hub ise kurumların kendine ait bulut sunucusu işletmesini sağlıyor. İstendiğinde var olan Azure hizmetleri de bulut için özel uygulamalara bağlanabiliyor. Veri konusundaki düzenlemelere uyum sağlamayı kolaylaştıran Azure Stack Hub, IaaS ya da PaaS şeklinde konfigüre edilebiliyor ve buluta özel modern uygulamalar çalıştırmayı mümkün hale getiriyor.

Netaş, dijital dönüşümün ilk sütunu olarak alanının en iyisi çözümleri kullanarak uygulamaları konteyner ve mikro servis mimarisine dönüştürerek bulut destekli hale getiriyor. En ileri bulut teknolojileriyle modernleştirilen uygulamalar, yeni teknolojilerle uyumlu hale gelmenin yanı sıra yönetimi kolay, özelleştirilebilir ve yüksek güvenlikli bir yapıya kavuşuyor. Modernleştirilen uygulamaları etkili yönetebilmek ve büyük veri işleme yetenekleri kazandırmak için ise BT altyapılarını bulut bilişim ve hiper bütünleşik altyapılarla yeniliyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020