Türkiye’nin ve bölgenin öncü sistem entegratörü Netaş, yerli ArGe’sinde ürettiği özgün yeni nesil teknoloji çözümleriyle bu sene de 26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dünya Mobil Kongresi’nde yerini alıyor.

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Netaş, her sene Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Dünya Mobil Kongresi’nde yerli mühendisler tarafından geliştirilen ürünleriyle bir kez daha yer alacak. Bu sene 26 Şubat – 1 Mart tarihlerinde düzenlenecek buluşmada Netaş ‘Türkiye’nin küresel teknoloji markası olma’ vizyonuyla yeni nesil teknoloji çözümlerini tanıtacak.

Bu yıl “Akıllı çözümlerle daha iyi bir hayat için teknoloji geliştiriyoruz” sloganıyla uçtan uca çözümlerini tanıtacak olan Netaş, 800’yakın ArGe mühendisiyle başta 4.5/5G, internet üzerinden ses verisi iletimi (VoIP), siber güvenlik ve nesnelerin interneti (IoT) alanları olmak üzere geliştirdiği yeni nesil teknoloji çözümlerini dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara duyuracak.

Netaş 1967 yılında kurulduğundan bu yana, ArGe kültürü ve yerli üretim yapısıyla Türkiye’nin telekomünikasyon atılımının arkasındaki güç oldu. Şirket, daha iyi bir gelecek için farklı dikeylere yönelik geliştirdiği, aralarında akıllı stadyum, akıllı eğitim, akıllı ulaşım, akıllı enerjinin de yer aldığı akıllı şehir çözümlerini anlatma imkânı bulacak.

Geçtiğimiz ağustos ayında dünyanın lider telekomünikasyon ve bilişim şirketlerinden ZTE’nin ana hissedarı olmasıyla yeni ortağının ArGe gücünü, 50 senelik deneyimi ve bilgi birikimine ekleyen Netaş, bugün ülkemizin lider sistem entegratörü ve en büyük yazılım ihracatçısı rollerini başarıyla taşıyor.

Bölgenin yüksek teknoloji üssü olma hedefiyle Netaş, yeni ortağı ZTE ile birlikte GSM-R Mükemmeliyet Merkezi, Bakım-Onarım Merkezi ve Netaş Akademi’yi kuracak. Netaş bu yatırımlarıyla Türkiye’de yerli teknoloji üretimi için patent ve tasarım desteği sağlamanın yanı sıra bilişim profesyonellerin yetişmesinde önemli rol oynayacak. Böylece, Türkiye’nin hizmet ihracatına da katkıda bulunacak.

Her yıl İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük mobil teknolojiler etkinliği olan Dünya Mobil Kongresi, 100.000’den fazla ziyaretçiyi, 800’e yakın operatörü ve 300’ye yakın şirketi bir araya getiriyor. Dünyanın lider teknoloji şirketlerinin katıldığı etkinliğe dünyaca ünlü konuşmacılar katılım gösteriyor.

NETAŞ Hakkında

NETAŞ iletişim ve bilgi teknolojileri sektöründe inovatif ve uçtan uca sistem entegrasyon çözümleri ve teknoloji servisleri sunmaktadır. NETAŞ, 50 yıllık başarılı geçmişi ve deneyimli ArGe ekibiyle teknoloji danışmanlığından satış sonrası hizmetlere kadar Türkiye, Kuzey Afrika, BDT ve Asya-Pasifik pazarlarında faaliyet göstermektedir. Şirket, telekom operatörleri, kamu ve özel kuruluşlar ve savunma sektörü için mobil genişbant, nesnelerin interneti, siber güvenlik, bulut çözümleri, yönetilen servisler, savunma iletişimi teknolojileri, GSM-R, bilişim entegrasyon servisleri ve özel yazılım geliştirme gibi farklı alanlarda yeni nesil iletişim çözümleri sunmaktadır. Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören (NETAS) NETAŞ’la ilgili daha fazla bilgi için; www.netas.com.tr

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020