Köklü ArGe, çoklu iş ortaklık yapısı, yaygın servis ağı, üretim ve teknoloji eğitim merkezi yetkinliklerini sistem entegratörlüğü çatısı altında sunan Netaş, bu yıl 21’incisi açıklanan Bilişim 500 Ödülleri’nde, üç kategoride ödül kazandı. Ödüllerinden birini yerlileştirme çalışmalarına odaklandığı telekomünikasyon altyapı donanımı alanında aldı.

Türkiye’nin önemli sektörel araştırmalarından “Bilişim 500 – İlk Beş Yüz Bilişim Şirketi Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Bu yıl 21’inci kez gerçekleştirilen ödül töreninde Netaş, üç ödül aldı.

Türkiye’nin ilk özel telekom ArGe’sini kuran, ilk yazılım ihracatına imza atan bugün ise yakın coğrafyanın dijital dönüşüm mimarı olarak çalışmalarına devam eden Netaş, Bilişim 500’de “Yılın Sistem Entegratörü ve İş Ortağı” altında  “IoT ve M2M” kategorisinde Türkiye Ekonomisine Özel Katkı ödülüne layık görüldü.

Netaş bir diğer ödülünü ise Ağ Donanımı kategorisinde aldı. Üçüncü ödülü ise Netaş, 2019 yılında yerlileştirme çalışmalarına hız verdiği Telekomünikasyon Altyapı Donanımı kategorisinde elde etti.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020