TurkNet’in VoIP sistemleri Nova V-Gate koruması altında

1996 yılında yeni nesil telekom operatörü olarak bireylerin ve kurumların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan TurkNet, müşterilerine daha güvenilir ve etkin yönetilebilir ses hizmeti sunmak için son bir yıldır NOVA V-Gate’i kullanıyor.

NOVA V-Gate’i değerlendiren TurkNet’in Ses Şebekeler Planlama ve Operasyon Birimi Yöneticisi Faruk Carav, “Müşterilerimize VoIP temelli altyapılar üzerinden sunduğumuz telefon servislerinde dolandırıcılık şüphesi bulunan çağrıların anlık tespiti için kullandığımız NOVA V-Gate çözümü ile müşterilerimize daha güvenli telefon hizmeti sunuyoruz,” açıklamasını yaptı.

Netaş Siber Güvenlik Teknoloji Geliştirme Grubu tarafından geliştirilen NOVA V-Gate, Türkiye’nin ilk yerli ve milli VoIP Firewall (Güvenlik Duvarı) ve operasyonel yönetim ürünü olarak pazarda benzersiz bir konumda yer alıyor.

Yeni nesil IP tabanlı ses sistemlerine (VoIP) yönelik atakları anlık tespit eden ve otomatik önleyen NOVA V-Gate aynı zamanda VoIP sistemlerinin yönetimini de sağlayıp detaylı trafik analizi gerçekleştiriyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020