Yerli mühendislik gücüyle Türkiye’nin ilk özel telekom ArGe’sini kuran Netaş, 53 yıllık değerlerini ve teknolojisini simgeleştirerek logosuna taşıdı. “Gelecek özümüzde” mottosuyla özündeki değerleri ve teknolojisine atıfta bulunan Netaş, yeni kurumsal filmi ile marka çalışmalarına hız verdi…

İlk yazılım ihracatı, ilk özel telekom ArGe’si, en büyük küresel mükemmeliyet merkezi ve daha birçok ülkenin teknoloji hafızasına kazınan adımları aratarak Türkiye’de ArGe kültürünün garantör şirketlerinden biri haline gelen Netaş, 53 yılda 10 bin Netaşlı ile biriktirdiği değerleri logosuna taşıdı.

Bugün yerli mühendislik gücü ve sistem entegratörlüğündeki gücü sayesinde Türkiye’nin ve bölgenin dönüşüm mimarı olan Netaş, yeni amblemiyle Türkiye’ye kazandırdıklarının arkasındaki değerlerini anlattı. Netaş, marka çalışmasını Ajans Ultra ile gerçekleştirdi.

İlhamını ağaç ve sudan aldı

Ağaç ve ona hayat veren su, yeni Netaş ambleminin ilham kaynağı oldu. Telekom, eğitim, sağlık, finans, kamu, savunma, eğlence ve spor gibi faaliyet gösterdiği dikeylerde özündeki teknoloji ile yaşamlara dokunmasını “su damlası” ile simgeleştirdi.

Her bir damla su ile her geçen gün büyüyen ve köklenen ağacın yaş halkaları Netaş’ın 53 yılda 10 bin çalışanı ile yarattığı; cesaret, tutku, azim, paylaşımcı, aile olmak, millilik ve yenilikçilik değerlerinin simgesi oldu.

Netaş Marka ve Kurumsal İletişim Başkanı Buket Okumuş, “Netaş’ın zaman ve yer bağımsız yolculuğunda her zaman ana unsuru olmuş değerleri, logomuza eklenen amblem ile görsel kimlik kazandı. Sahip olduğumuz kıymetin “hikaye değeri”ni bir görsel üzerinden anlatarak daha da bilinir kılmak üzere yeni amblemimizi yarattık ve Netaş markası ile bütünselleştirdik. Böylece, özümüzdeki teknolojiyi, değerlerimizle büyüterek insanların hayatlarına daha iyisini kazandırmak adına gayretimizi ve ülkemiz için ürettiğimiz faydayı daha güçlü şekilde anlattığımıza inanıyoruz” dedi.

Fayda odaklı iletişimi önceliğimize aldık

Okumuş, şöyle devam etti: “Netaş’ın gerçek değerini ifade etmek için “insana” ve “topluma” sağladığımız faydayı iletişimde odağımıza koyduk. Çünkü biliyoruz ki; bugün askerlerimiz sahada iletişim kurabiliyorsa, afetlerde hızlı bilgi akışı sağlanabiliyorsa, ambulanslar en doğru hastaneye daha erken ulaşabiliyorsa, çocuklarımız okula daha güvenli gidebiliyorsa, okullarda teknoloji ile fırsat eşitliği sağlanıyorsa, ailece stadyuma gidilerek keyifle maç izlenebiliyorsa Netaş’ın teknolojisi ile hayata kattıklarının tüm bunlara etkisi çok fazladır.

Marka stratejimiz; sağladığımız teknolojilerle insanların hayatlarına sunduğumuz faydaları daha yüksek sesle konuşmak, sağladığımız somut fonksiyonların ötesinde köklerimizde yaşayan değerlerimizi anlatmak.

Bu kapsamda, Netaş’ın kıymetinin her geçen gün artmasını sağlayan- aile olmak, azim, tutku, cesaret, paylaşmak, millilik ve yenilikçilik- değerlerimizi daha vurgulu şekilde ifade etmek istedik ve logomuzu değerlerimizi simgeleyen yeni bir amblem ile güçlendirdik. Bu amblem, hayatın özünü temsil etmeliydi. Hayatın özü ise su ve doğa idi. Hikayemizi yazarken, kendi meyvesinden tekrar tekrar doğabilen ağaç ve ona hayat veren sudan, bu kadar yalın ama bu kadar öz bir gerçekten ilham aldık. Köklü bir ağacın gövdesinde oluşan ve yaşam izlerini yansıtan yaş halkaları ve suyun kendi özü ile zenginleşen 7 yansıması, 7 değerimizi aktaracak şekilde görselleştirildi.”

Ultra Ajans Eş Başkanı A. Lize Karaboğa ise “Netaş’ın başarısının altında 47 yıllık güçlü ve derin bir Ar-Ge kültürü var. Bankacılıktan enerjiye, spordan eğlenceye farklı sektörlerde, siber güvenlikten, e-bilet yazılımlarına kadar pek çok projede Netaş’ın imzası var. Yeni amblemin lansmanı için kolları sıvadığımızda bu devin vizyonunu ve gücünü iletişime doğru geçirebilme sorumluluğunu omuzlarımızda derinden hissettik. Netaş’ın köklülüğünü ve gücünü temel alan ve yarattığımız yeni amblemine de hayat veren, global bir dijital dönüşüm mimarı olması, pek çok sektörde izinin olması ve teknolojileriyle hayata dokunması gibi önemli kurum gerçeklerinin ardındaki kök marka değerlerini anlatmayı amaçladık. Uzun yıllar boyunca değerleriyle köklenerek büyüyen bir marka olarak, Netaş’ın gelişimini ve hayata katkılarını modern, dikkat çekici, teknoloji yansıması güçlü ama bir o kadar da insana dokunmasını istediğimiz bir yapım tekniğiyle filme dönüştürdük. Netaş’ın bugünden geleceği yansıtan vizyonu filmin aksını oluşturdu” dedi.

 “Gelecek özümüzde” kurum filme taşındı

Özündeki teknoloji ve değerlerini “Gelecek özümüzde” mottosu ile anlatan Netaş, yeni kurumsal filmini de yayına aldı. Karaboğa şöyle devam etti: “Gücünü kurum renginden alan bir görsel dünya oluşturarak, kurumun gücü ile insani değerleri arasında kurduğu dengeyi çok iyi yansıtacağını düşündüğümüz yumuşak ama iddialı bir animasyon tekniği ile yaratıcı fikrimizi hayata geçirmeyi tercih ettik. Filmin yapımında bu konuda ülkemizin en güçlü yapım şirketlerinden Lighthouse VFX ile çalışmayı tercih ettik. Filmin ana fikri, Netaş ambleminin özünde yer alan bir su damlasının yolculuğunu anlatmak üzerine kuruldu.

Damlamız; Netaş marka değerleri ile insanların hayatına dokunan teknolojilerini birbirine bağlayan bir kurgu boyunca adeta bir anlatıcı gibi bize eşlik ediyor. Hikayemiz Netaş’ın bir dünya devine dönüşürken özündeki insani değerleri hiç yitirmeyişini, teknolojik atılımlarını ve geleceğe güvenle uzanan vizyonunu anlattıktan sonra özündeki değerlerin ambleme dönüşmesi ile noktalanıyor.”

“Gelecek Özümüzde” Netaş Kurumsal Film Künyesi

Ajans: Ultra

Animasyon / Prodüksiyon: Lighthouse VFX

Müzik: Yoyo-İstanbul

Seslendirme: Hakan Gerçek

Ses Stüdyosu: Melodika

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020