Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik programı University4Society dünyaya açıldı

University4Society global start-up ekosistemine yön veren üniversitelere yeni nesil eğitim ve yetenek altyapısı ile açıldı. Online girişimcilik programı ile University4Society Yale Üniversitesi, Draper Üniversitesi, Colorado Üniversitesi gibi dünyadaki 20 üniversiteden girişimci adaylarıyla buluştu

Netaş Platform for a Better Life çatısı altında desteklenen Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik programı University4Society dünyaya açıldı. University4Society iki günlük online girişimcilik programı ile Unicorn çıkaran girişimcileri yetiştiren Yale Üniversitesi, Draper Üniversitesi, Colorado Üniversitesi gibi üniversitelerin, Startup Wise Guys gibi Avrupa’nın en iyi yatırımcı ve eğitmenlerinin olduğu ABD’den Pakistan’a kadar, İngiltere’den Estonya’ya kadar 8 ülkede 20 üniversiteden 70 öğrenci buluştu.

Netaş Platform for a Better Life ile ekosistemi desteklemeye devam edeceklerini belirten Netaş Marka ve Kurumsal İletişim Başkanı Buket Okumuş, “Netaş olarak, 53 yıldır bir yandan ileri teknolojiler ile ülkemizin iletişim altyapısını örerken diğer yandan katma değer yaratarak ülkemize fayda üretecek aktörleri yetiştirmeyi öncelikli sorumluluk alanlarımızdan biri olarak görüyoruz. Bu kapsamda yaptığımız çalışmaları  “Netaş Platform for a Better Life” platformu altında topladık. Bu platformda yer alan NextCoders programımız ile ilkokuldan başlayarak dijital çağa uygun yeteneklere sahip nesiller yetiştirilmesine katkı sağlıyoruz. Lise düzeyinde girişimci ruha sahip yenilikçi gençlerimizin uluslararası platformlarda yer almaları için desteklenmesi, üniversite ve girişimci ekosisteminin gelişimi için kurumsal ve mentorluk desteği sağlanması gibi faaliyetlerimiz de yine bu platform altında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar. Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik programı olması ile bizi çok heyecanlandıran University4Society ile çıktığımız yolculuğumuzda, Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayan 60’ı aşan üniversitelerde eğitim alan gençlerimize ulaştığımız gibi, University4Society’inin global açılımı ile Türkiye markasının dünya start-up ekosistemindeki bilinirliğinin artmasına da destek oluyoruz” diye konuştu.

“Ülkemizin 10 Turcon çıkarma hedefi için çalışıyoruz”

Univesity4Society’nin kurucusu Mertcan Gül, “10 yıl önce uygulanan eğitim yöntemleri ile günümüzde uygulanan eğitim yöntemleri çok farklılaştı. University4Society ile hedefimiz yeni neslin teknolojik ve inovatif öğrenme becerilerini geliştirmek ve onlara sürekli öğrenme zihniyetini kazandırmak. Bir üniversite öğrencisi müzisyen olabilir, ressam olabilir, marangoz olabilir, veri bilimcisi olabilir. Ancak hangi mesleği seçerse seçsin eğer University4Society eğitim metodolojisini benimserse severek yaptığı işi topluma yarar sağlayabilecek bir hale getirebilir. Aynı zamanda ticarileştirerek de sürdürülebilirliğini sağlar. Türkiye’de 131 farklı üniversiteden programımıza katılan binlerce öğrenciye detaylı bir şekilde tasarladığımız eğitim yöntemlerimizle bu yetkinlikleri kazandırarak girişimcilik ekosistemimizin altyapısını kuruyoruz. Ayrıca ülke olarak 2023 yılına kadar en az 10 Turcorn hedefine girişimcilerimizin yetenek alt yapısını oluşturarak destek oluyoruz” dedi.

Türkiye’de 131 üniversite ile buluştu 108 start up hikayesi çıkardı

University4Society, Türkiye’de üniversite öğrencileriyle Mayıs ayında başlayan ve 6 hafta süren online eğitimlerini tamamladı. Program kapsamında 131 farklı üniversiteden 2032 öğrenciyle gerçekleştirilen eğitimde 108 start-up hikayesi ortaya çıktı, girişimci adayları 16 hafta sürecek olan Online Hızlandırma Programı’na katılmaya hak kazandı.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020