Türkiye’nin dijital dönüşüm mimarı Netaş, TFF ile yürüttüğü Akıllı Stadyum projesi kapsamında 49. kurulumunu Diyarbakır Stadyumuna gerçekleştirdi. 33 bin ziyaretçi kapasiteli stadyum Ziraat Türkiye Kupası ile kapılarını açtı.

Türk futbolunu dijital geleceğe taşımaya devam eden Netaş, Türkiye Futbol Federasyonu ile yürüttüğü Akıllı Stadyum projesi ile 49 stadyuma elektronik bilet altyapısının yanı sıra, kablolu ve kablosuz iletişim altyapısı, maç operasyon ve güvenlik merkezleri ile güvenlik kamera sistemi ve turnike kurulumu yaptı, eğlence deneyimini yepyeni bir boyuta taşıdı.

Netaş’ın teknolojik ve teknik yetkinliğinin yanı sıra etkin proje yönetimi tecrübesiyle bir ay gibi kısa bir sürede hazır hale getirilen 33 bin ziyaretçi kapasiteli Diyarbakır Stadyumu, 10 Mayıs Perşembe günü Fenerbahçe-Teleset Mobilya Akhisarspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası ile kapılarını açtı. Bol gollü mücadele neticesinde Teleset Mobilya Akhisarspor kupayı evine götürdü.

Uzmanlığı ve başarıyla proje teslim etme yeteneğiyle fark yaratan ekibimize teşekkür ediyor, nice mücadelelere sahne olacak 50. Akıllı Stadyumumuzu hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020