Kron, Amerika’da!

Telekomünikasyon alanında yazılım ürünleri geliştiren ve pazarlayan Kron, Türkiye ve civar ülkelerdeki başarısını Amerika’ya taşıyor. Amerika’da Krontech Inc. adıyla faliyet gösterecek ve ofisini New York’ta açacak şirket, ileri teknoloji içeren yazılım ürünlerini, Kuzey ve Güney Amerika’daki telekom operatörlerine pazarlayacak. Krontech Inc., Kron’un İstanbul ve Ankara’daki ArGe merkezleriyle koordineli bir şekilde ArGe faaliyetleri de yürütecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Kron Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel, “Bu kararı alırken en büyük gücümüz, Türkiye’de son teknolojileri kullanarak geliştirdiğimiz patentli, özgün yazılım ürünlerimizin yerel ve uluslararası pazarlarda kazandığı başarı oldu. Telekom operatörleri ve servis sağlayıcıların müşterilerini ve hizmetlerini etkin bir şekilde yönetmelerini sağlayan yenilikçi ürünlerimizle, Türkiye’den bir teknoloji markası çıkarmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Kron Hakkında

Kron, telekomünikasyon operatörleri ve servis sağlayıcıların ihtiyaçlarına yönelik yazılım ve donanım çözümleri üretmek için 2007’de kuruldu. Yıldan yıla artan ve çeşitlenen iletişim hacminin ihtiyaç duyduğu altyapı ve işletme sorunlarına yenilikçi yaklaşımlar getiren Kron, ürün ve hizmetlerini Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada pazarlıyor. 2013 yılında Netaş’ın A grubu hisselerini satın aldığı Kron, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020