Netaş’tan yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu kararı ile 26 Eylül 2021 tarihi itibarıyla Netaş CEO ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini Sinan Dumlu devralıyor.

Netaş Yönetim Kurulu Başkanı Aiguang Peng, atama ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ali Emir Eren’in 25 Eylül 2021 tarihinden itibaren şirketimizden kendi isteği ile ayrılma kararı aldığını bildirmek isterim.

Ali Emir Eren, görev süresince Netaş’ta önemli bir dönüşüm süreci başlatarak buna uygun yol haritasını belirlemiştir. Bir yandan, brüt kar marjına dayalı karar verme anlayışını net kar odaklı hale getirirken, diğer yandan proje bazlı doğru fiyatlandırma, iç kaynak ve envanter optimizasyonu, maliyet yönetimi gibi kapsamlı mekanizmalar geliştirerek net karlılığı artırmak için şirketiçi süreçleri iyileştirme çalışmalarına başlamıştır. Görevi boyunca, şirket içindeki yetenekleri yönetici pozisyonlarına terfi ettirmiştir.

Kendisinin güçlü liderliği ile Netaş, DWDM projesi, CNFVI projesi ve 5G projesi gibi farklı alanlarda birçok kritik ilerlemeye imza atarak, telekomünikasyon iş kolunda önemli bir büyüme kaydetmiştir.  “Yenileme Merkezi” yetkisinin alınmasını sağlayarak iştirakimiz BDH’ın iş alanını genişletmiş ve NetRD’nin satış sürecini başarıyla tamamlamıştır. Ali Emir Eren’e bugüne kadar gösterdiği tüm çalışmalarından dolayı Netaş Ailesi adına teşekkür ederim.

Netaş CEO’su Ali Emir Eren’in görevini, şirketimizde halen Kurumsal Pazarlar, Kamu ve Uluslararası Pazarlar Satış Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Sinan Dumlu’ya devredeceğini belirtmek isterim.

Sinan Dumlu, bilgi teknolojileri ve telekom sektöründeki 33 yıllık güçlü kariyeri ile oldukça deneyimli bir üst düzey yöneticidir. Yöneticilik, genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği gibi farklı sorumluluklarla birçok büyük dijital dönüşüm projesinde rol almış olan Sinan Dumlu, iş ortaklığı  ve kanal yönetimi, birleşme ve satın almalar, genel şirket yönetimi ve P&L (kar-zarar yönetimi) konularında kapsamlı deneyime sahiptir.

Kariyeri boyunca, DELL Technologies Türkiye CEO’su, AVAYA’nın 11 ülkeden sorumlu Bölge Genel Müdürü ve Nortel Netaş Enterprise ve ISP’lerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Sahip olduğu 7 yıllık Netaş tecrübesinin de katkılarıyla Dumlu’nun, sağlıklı büyümeyi destekleyen bir oluşum inşa edeceğine inanıyorum.

Kendisinin CEO olarak atanmasının “şirketiçi terfi” stratejimizi ve “kendi liderlerimizi kendi içimizden geliştirme” yaklaşımımızı desteklemesinden mutluluk duyuyorum. Sahip olduğu yetkin insan kaynağının yanı sıra yıllar içinde inşa ettiği ve şirketin birleştirici gücü haline gelen temel değerleri ile Netaş, Türkiye’nin Ar-Ge ve teknoloji tarihinde birçok ilke ve büyük başarıya imza atmış bir şirkettir.

Sinan Dumlu liderliğinde Netaş, ArGe’sinden aldığı güçle büyümesini sürdürecek ve yakın coğrafyadaki hedeflerini ZTE ile birlikte artırmaya devam edecektir.”

Netaş Hakkında

Yerli ArGe hareketini 47 yıl önce başlatan ve bugün lider teknoloji şirketlerinden biri haline gelen Türkiye’nin inovasyon ve dijital dönüşüm şirketi Netaş, telekomünikasyon teknolojilerindeki köklü deneyimiyle bilişim sektöründe uçtan uca yenilikçi sistem entegrasyon çözümleri ve teknoloji hizmetleri sunmaktadır.

Netaş; Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ve Asya-Pasifik’teki telekom operatörlerine, kamu ve özel kuruluşlara kapsamlı teknoloji çözümleri sağlamaktadır. Şirket; enerji, ulaşım, eğitim, sağlık, finans, perakende ve telekomünikasyon gibi çeşitli sektörlerde referans dijital dönüşüm projeleri gerçekleştirmektedir. Yeni nesil telekomünikasyon çözümlerinin yanı sıra Netaş, müşterilerine; mobil genişbant, siber güvenlik, IoT, yönetilen ve stratejik hizmetler, savunma iletişim teknolojileri, GSM-R, bilgi teknolojileri entegrasyonu gibi hizmet ve özel yazılım geliştirme çözümleri sunmaktadır.

Bugün Netaş, sahip olduğu bilgi birikiminin yanı sıra, dünyanın önde gelen telekomünikasyon teknolojileri şirketi olan ana hissedarı ZTE’nin global deneyiminden de güç alarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yerlileştirme stratejisi doğrultusunda Şirket, ZTE ile birlikte yurtiçi ve uluslararası pazarlar için yeni nesil iletişim teknolojileri üretmektedir. Netaş, Borsa İstanbul (BIST) ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde işlem görmektedir.

Daha fazla bilgi için www.netas.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Sinan Dumlu Hakkında

1967 yılında Ankara’da doğdu. Yükseköğrenimini 1984-1988 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. İş hayatına 1988 yılında Bull Eltek firmasında yazılım mühendisi olarak başladı. Sonraki görevi Interdata firmasında satış yöneticiliği idi. 1993–1998 yıllarında arasında Internet A.Ş. firmasında çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Aynı dönemlerde Neteks firmasının Kurucu Ortağı olarak Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

1998 yılı başında Bay Networks Türkiye ofisinde Kurucu Genel Müdür olarak göreve başladı. Northern Telecom ve Bay Networks firmalarının global olarak birleşmesinin ardından Nortel Networks Netaş’a kurumsal çözümler ve Internet Servis Sağlayıcılardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2004 yılında AT&T kökenli şirketlerden Avaya’nın Türkiye ofisine Genel Müdür oldu. Avaya’dan ayrıldığında 11 ülkeden oluşan Doğu Akdeniz Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. 2015 yılı sonunda EMC Türkiye Genel Müdürlüğüne atandı. Dell ve EMC firmalarının birleşmesinin ardından Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü oldu.

2019 yılında tekrar Netaş’a katılan Dumlu, en son Satış Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki çok sayıda makalesinin yanısıra, ailesinin 200 yıllık geçmişini anlattığı ‘Sırkatibi ve Musahip’ adlı bir kitabı da bulunmaktadır.

TÜBİSAD, İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Danışma Kurulu, IMI Call Center Awards Jürisi üyeliği gibi çeşitli sosyal görevler de yürütmektedir.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020