Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Mimarı Netaş, teknolojideki gücünü toplumsal fırsat eşitliğine destek olmak için kullanmaya devam ediyor. Bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte Türkiye’de 10 bine yakın okulun bilgi ve iletişim teknolojisi altyapısını dönüştüren Netaş, söz konusu tecrübesiyle engelli çocuklar için tasarlanan Haypader Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun hayata geçirilmesine destek oldu.

İstanbul Bağcılar’da; Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, MEB İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Belediyesi’nin katkılarıyla Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği (Haypader) tarafından inşa edilen Haypader Özel Eğitim Uygulama Okulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından açıldı. Fiziksel ve zihinsel engelli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlayacak şekilde projelendirilen okulun açılışına Netaş CEO’su Müjdat Altay da katıldı.

Netaş, söz konusu projede; sosyal sorumluluk kapsamında her türlü gerekli teknolojik altyapıyı kurarken; ısıtmadan aydınlatmaya, yangın sisteminden güvenliğe kadar tüm altyapıyı gerçekleştirdi. Netaş’ın sunduğu katkı için Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Netaş CEO’su Müjdat Altay’a bir teşekkür plaketi sundu.

İstanbul ilinde yaşayan 1. ve 2. kademe engelli öğrenciler için tasarlanan okulda, özel uygulama derslikleri ile birlikte toplam 33 derslik, görsel sanat atölyesi, duyu algı odası, müzik odası, fizyoterapi-spor salonu ve uygulama evi bulunuyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020