Türkiye’nin öncü inovasyon ve dijital dönüşüm şirketi Netaş’ın %100 bağlı ortaklığı BDH Bilişim Destek Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. (BDH Bilişim), Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından “Yenileme Yetki Belgesi” almaya hak kazandı.

Bu sayede “Yenileme Merkezi” statüsü de kazanan BDH Bilişim, mevcutta sürdürdüğü dünyanın öncü markalarının yetkili servis hizmet sağlayıcılığı faaliyetlerini genişletmiş olacak.
Yetki ile BDH Bilişim; Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) belirlediği standartlarda cep telefonu ve tabletleri yenileyerek, garantili ve sertifikalı bir şekilde “Yenilenmiş Ürün” olarak tekrar satışa sunabilecek.

Sürdürülebilir bir gelecek hedefi doğrultusunda tüm dünyada döngüsel ekonomi içindeki payı her geçen gün artan yenileme ve kullanılmış cep telefonu pazarının 6 yıl içinde 22.4 milyar dolardan 39.2 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor.

Sahip olduğu “Yenileme Merkezi” yetkisi sayesinde BDH Bilişim de “hızlı, kaliteli, güvenli” bir şekilde orijinal parçalar ile kullanılmış cep telefonu ve tabletleri yeniden ekonomiye kazandırarak, milli sermayeye ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı hedefliyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020