Netaş,

siber tehditlere karşı Nova markasıyla pazarda.

Türkiye’nin bir numaralı sistem entegratörü Netaş, “yerli imkanlarla geliştirilmiş ürünler olmadan, kritik altyapıların güvenliğini sağlamanın ve siber evrende güncel kalmanın mümkün olmayacağı” inancıyla geliştirdiği siber güvenlik çözümlerini pazara sundu. Nova markası altında sunduğu ve 750’yi aşkın mühendisin çalıştığı ArGe merkezinin gücünden yararlanarak, 4 senelik bir çalışma sonucunda VoIP ve Web sistem açıklarının tespit edilmesi için geliştirilen zafiyet analiz araçları Nova V-Spy, Nova W-Spy, pentest hizmeti Nova Pentest, WebRTC teknolojisi kullanarak görüşme imkânı sunan Nova MSP medya güvenlik platformu ve yeni nesil uygulama katmanı güvenlik duvarı Nova V-Gate, Nova W-Gate.

Nova V-Gate / Nova V-Spy

VoIP ve multimedya teknolojilerinde dünyada ilk 10 laboratuvar arasında yer alan Netaş ArGe laboratuvarlarının bu alandaki yetkinliğini kullanmasıyla geliştirilen, Nova V-Gate ürünü, internet üzerinden yapılan sesli görüşmelerde (VoIP) güvenliği sağlıyor.

Siber güvenliğin sağlanmasının ulusal güvenliğinde önemli unsurlarından biri haline gelmesiyle, “Güvenli bir VoIP altyapısı oluşturmak, zafiyetleri tespit etmekle başlar” kuralını göz önünde bulundurarak, şekillendirilen Nova V-Spy, VoIP sistemlerinin güvenlik açıklarını zengin modüler atak senaryolarıyla tespit eden, zafiyetlere karşı güvenlik tedbirlerinin raporlandığı uzman sistem karnesini sunan, protokol uyumluluk ve stres testlerini de içeren bir güvenlik test aracı olma özelliğini taşıyor. Nova V-Spy ile VoIP sistemlerinin ne kadar güvenli olduğunu araştırılabiliyor, iç ve dış zafiyetler tespit ediliyor ve raporlanıyor. Nova V-Gate ile VoIP sistemlerine gelebilecek atakların tespiti, önlenmesi, derinlemesine paket ve davranış analiziyle gerçekleştirebiliyor.

VoIP, Web ve nesnelerin interneti güvenliği, büyük veri ağ ve uygulama seviyesi güvenlik analitiği, mobil cihazlarda zararlı yazılım analizi ve itibar tabanlı güvenlik operasyon merkezi gibi teknolojinin geliştiği alanlarda siber güvenlik üzerine ArGe projelerimizin devam etmektedir.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020