Netaş ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden

“Bilgisayar Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programı”

Türkiye’nin önde gelen teknoloji markalarından Netaş, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile ortak yürüttüğü “BAU-NETAŞ Techno Academy” projesinde bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Netaş çalışanlarına inovatif ve modern mühendisliği aktarmaya devam ediyor. Her iki kurumun eğitim ve ArGe alanında işbirliği yaparak hayata geçirdiği proje sayesinde ülkemizin genç mühendisleri uzmanlaşıyor. BAU akademisyenleri ve Netaş mühendisleri tarafından hazırlanan Bilgisayar Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programı, multimedya teknolojileri ve güvenlik alanlarında çalışmayı hedefleyen Netaş bordrolu öğrencilere kapılarını açıyor. Bu yıl programdan faydalanmak isteyenler, kayıt işlemlerini 19 Eylül’e kadar http://www.bahcesehir.edu.tr/ adresinden gerçekleştirebiliyor.

Üniversite içinde sanayi, sanayi içinde üniversite kavramıyla çıkılan yolda, ilgili bölümlerle ortak projeler geliştirdiklerini belirten Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Ülkemizde çok dinamik bir genç nüfus var ve en yetenekli öğrenciler mühendislik eğitimlerinde uzmanlaşmayı tercih ediyor. Bu kapsamda, Bahçeşehir Üniversitesi gibi dünya standartlarında öğrenci yetiştiren bir eğitim kurumuyla ortak proje geliştirmekten gurur duyuyoruz. Techno Academy projesiyle hedefimiz, Netaş’ı tercih eden genç mühendislerin bilimsel gelişimine ve araştırmalarına destek olmak, kariyerlerinde sağlam adımlarla ilerlemelerine katkıda bulunmak.” dedi.

Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanlarındaki rekabetçi gücünü küresel ölçekte yükseltebilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren BAU Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Nafiz Arıca, “Bu doğrultuda geliştirilen en önemli enstrümanlarından birisinin üniversite ile sanayi arasındaki etkin işbirliği olduğu düşüncesiyle hareket ederek, ülkemizin en önemli teknoloji markalarından Netaş’la örnek teşkil edecek bir işbirliğine gittik. Bir taraftan Netaş CO-OP programı sayesinde lisans öğrencilerinin Netaş imzalı dersler almalarını ve Netaş’ta uzun süreli staj imkânı yakalamalarını sağlarken, diğer taraftan Techno-Academy programıyla Netaş çalışanlarının yüksek lisans ve doktora eğitimleriyle alanlarında uzmanlaşmalarına fırsat tanıyoruz. Akademik bilgi birikimimizle Netaş’ın teknolojik yetkinliğini ve sektördeki tecrübesini birleştirmenin sevinci içerisindeyiz.”diye ekledi.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020