Türkiye’nin yeni nesil sağlık kurumlarına bir yenisi daha eklendi. 1 Ağustos tarihinde hizmete giren 1.038 yatak kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesi’nin teknoloji altyapısının kurulmasında Netaş uzmanlığı rol aldı.

Netaş, projenin bilişim altyapısının kurulumunda alt yüklenici olarak görev alarak hastanenin veri merkezlerinin ve network altyapısının kurulumunu tamamladı. IT ekipmanlarının kurulum ve entegrasyonunu gerçekleştirdi. Netaş ekipleri projeyi hedeflenen tarihten bir ay önce, toplam yedi aylık bir süre içerisinde tamamladı. Yozgat ve Adana şehir hastanelerinden sonra bu, Netaş’ın tamamladığı üçüncü şehir hastanesi projesi oldu.

Netaş tarafından kurulan altyapı sayesinde hastane bilgi sistemleri birbiriyle bütünleşik olarak çalışırken, her türlü tıbbi cihaz kurulan sistem sayesinde ağlar aracılığıyla birbirine bilgi gönderebiliyor. Akıllı bina teknolojisiyle de entegre olan sistemlerle hastane yönetimi eksiksiz işleyişe kavuşurken, röntgenler, raporlar ve kan testleri gibi dokümanlar doğrudan doktorların önüne geldiğinden teşhis süreci kısalıyor.

Bunların yanı sıra, hastanede kurulan masaüstü bilgisayarlar ve veri girişi yapılmasına imkân sağlayan tabletler sayesinde poliklinik süreçleri kolaylaştırıldı.

Elazığ Şehir Hastanesinin veri merkezi ve network altyapısı, sistemin ihtiyaca göre genişletilebilir esneklikte olması için ölçeklenebilir, 7/24 işlerliğini sürdürmesi için de uçtan uca yedekli olarak tasarlandı. Veri güvenliği, Netaş’ın uluslararası iş ortakları ile iş birliği içinde sunduğu çözümlerle sağlanıyor.

Elazığ Şehir Hastanesinde, her türlü PC ve bilişim ekipmanının altyapı ve kullanıcı desteği, uzaktan izleme ve yönetim hizmeti beş yıl süreyle Netaş tarafından sağlanacak.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020