Türkiye’nin en köklü telekomünikasyon ArGe’sinde savunma sanayi için en ileri iletişim teknolojilerini yerli ve milli olarak geliştiren Netaş, 17-20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21’de yerini almaya hazırlanıyor.

Savunma iletişim ağının yenilenmesi ve genişletilmesi konusunda ArGe çalışmalarını 25 yıldır kesintisiz sürdüren Netaş, yeni nesil gemi haberleşme sisteminden güvenlik servislerine, iletişim uygulamalarından akıllı ulaşım sistemlerine kadar geliştirdiği birçok yerli savunma iletişim çözüm ve ürünü ile salon 14’te yer alan 1410A numaralı standında ziyaretçiler ile buluşacak.

Türkiye’nin öncü inovasyon ve dijital dönüşüm şirketi Netaş; başta askeri sistemler olmak üzere dünya standartlarında, dayanıklı tablet, küresel konumlama sistemi alıcısı, tümleşik erişim santrali IP tabanlı gemi haberleşme çözümü gibi %100 yerli çok sayıda haberleşme sistemi tasarlıyor.

Yeni Nesil Gemi Haberleşme Sistemi
Harekat botlarından savaş gemilerine kadar çok farklı büyüklükteki deniz platformlarının görev ve ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilen yeni nesil muhabere kontrol sistemi, IP tabanlı altyapısı ile sistemin kurulum, bakım ve işletmesinde büyük kolaylık sağlıyor.

Küresel Konumlama Sistemi Alıcısı
Stantta yer alacak bir diğer ürün olan Küresel Konumlama Sistemi Alıcısı, yüksek dinamiklik ve zorlu koşullara sahip platformlar için GPS ve GLONASS uydu kümelerini kullanarak hassas ve kesintisiz pozisyon, hız ve zaman bilgisi sağlıyor.

Tümleşik Erişim Santrali (TES)
Taktik saha için IP tabanlı haberleşme çözümü sağlayan tümleşik erişim santrali, stantta yer alacak bir diğer ürün. TES, taktik sahada hizmet vermek üzere zorlu saha koşullarına dayanıklı olarak tasarlanmış olup; kullanıcıya ses, veri ve görüntülü haberleşme servislerini sağlayarak taktik alandaki haberleşme ihtiyaçlarını karşılıyor. Ayrıca; taşınabilir, güvenilir ve kolay kullanımı ile dikkat çekiyor.

Akıllı Ulaşım Sistemleri
Netaş’ın daha güvenli ve daha çevreci ulaşım sağlamak için hayata geçirdiği akıllı ulaşım sistemlerinden Araç Üstü Haberleşme Ünitesi ve Yol Kenarı Haberleşme Ünitesi de stantta sergilenecek ürünler arasında yer alıyor. Sözkonusu haberleşme birimleri sayesinde yavaş ya da duran araç ve tehlikeli bölge uyarı gibi özellikleriyle güvenli ulaşım sağlıyor. Otonom kamyon konvoyları ve yeşil ışık geçişlerinde hız/kalan süre uyarı gibi özellikler ile de yakıt verimliliği elde edilebiliyor.

Yeni nesil güvenli iletişim çözümleri
Netaş mühendisleri tarafından geliştirilen ve 13 patent başvurusu ile özgün, güvenli mimari tasarıma sahip ürünler olan multimedya iletişim uygulamaları da stantta sergileniyor. İletişim içeriğini, şifreleme ve anahtar değişim algoritmaları kullanılarak şifreli hale getirip, uçtan uca güvenlik sağlayan ve modüler esneklik sunan NOVA S/COM da IDEF’te yer alacak ürünler arasında. Stantta yer alan bir diğer ürün ise Taktik Video İletim Sistemi. Personel hareketlerini kısıtlamayan, hafif, kaska monte kamera modülü içeren sistem, askeri telsizler ile entegre arayüzü sayesinde değişken ağ koşulları ile uyumlu bir şekilde hareket merkezlerine ve sahadaki diğer personellere görüntü ve fotoğraf aktarımı sağlıyor.

Netaş Yerli Bulut Sunucu
Netaş’ın yerlileştirdiği sanallaştırma, veri depolama ve işlemede yüksek kapasiteye sahip Yerli Bulut Sunucu da (Cloud Server) IDEF’te yer alıyor. “Yerli Malı” Belgesi bulunan sunucu, yüksek performansı ile kamu, bankacılık, savunma, operatörler, bulut mimari gibi geniş bir kullanım avantajına sahip.

Dayanıklı Tablet
Kamu güvenliği ve askeri kullanımın gerektirdiği zorlu koşullara dayanım, üretkenliği, güvenliği artırmak ve iletişim maliyetlerini düşürmek üzere tasarlanan Dayanıklı Tablet ise zorlu şartlarda mobil çalışanlar tarafından hem iç hem dış mekanlarda rahatça kullanılabiliyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020