Günümüzün siber tehditleri siber güvenlikten daha hızlı büyüyor ve kurumlarımız maalesef hiç olmadığı kadar yüksek güvenlik riskleriyle karşı karşıyalar. Bu süreçte, artan tehdit sayısı ve yeni teknoloji yatırımlarıyla genişleyen tehdit yüzeyi ile birlikte kurumlar güvenlik riskini nasıl daha iyi yöneteceklerine odaklanıyorlar.

Güvenlik artık yönetim kurulu seviyesinde değerlendirilen bir alan ve dijital dönüşüm stratejilerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Dijital dönüşüm stratejileri doğrultusunda yeni teknolojilere hızla yatırımlarını gerçekleştiren kurumlar, değişen ve karmaşıklaşan BT altyapılarının güvenliğini sağlamak için güvenlik yaklaşımlarını değiştiriyor. “Güvenliğin Sürdürülebilirliği” CIO’ların en büyük endişesi olarak IDC Türkiye araştırmalarında da yer alıyor. Nitekim, global risklerin haritasının çıkarıldığı “World Economic Forum”’un raporunda normal olmayan hava olayları, iklim değişikliği ve doğal afetlerden sonra 4. sırada veri dolandırıcılığı yer alırken, 5. sırada ise siber saldırılar geliyor.

Siber Güvenliğe Bütünsel Yaklaşım: Sektörlere Özgü Zorluklarla Başa Çıkmak için İnsanlar, Süreçler ve Teknoloji arasında Nasıl bir Denge Kurmalı başlıklı IDC White Paper’ın tamamını okumak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020