Akıllı Dijitalleşme Akıllı Dönüşüm

Dijital dönüşümde en önemli kısım yaratıcı bir fikrin bulunmasıdır. Yaratıcı fikrin hayata geçirilmesi için ise mutlaka bir yazılıma dayanması gerekiyor. 

Bu noktada dijital dönüşüm sürecini şöyle basamaklandırabiliriz: Yaratıcı bir fikrin bulunması, bu fikrin bir yazılıma dayanması, yazılım geliştirme süreçlerini hızlandırmak ve büyük veri analizinden faydalanmak.

Devamı için videoya tıklayabilirsiniz.

Uygulama Dönüşümü

Günümüzde yazılım geliştirmenin temelini oluşturmanın formülü: microservis + container ortamlar+devops yaklaşımı = hız oluyor. Hız bu noktada size bir rekabet üstünlüğü sağlıyor.

Uygulama dönüşümünde hızı yakalamak içinse şu basamakları izleyebilirsiniz, yazılımınız için uygun platformu bulmak, bu süreç için doğru insan kaynağını sağlamak ve yazılımlarınızı sürekli test etmek.

Devamı için videoya tıklayabilirsiniz.

BT Altyapı Dönüşümü

Günümüzde dijital dönüşümün en önemli unsurunun yaratıcı bir fikir olduğunu söylüyoruz. Bunu bir yazılım desteklenmemiz gerekiyor.

Paket bir yazılım yerine fikrinize en uygun uygulamayı geliştireceksiniz. Peki, bu süreçte zamanınızı yaratıcı fikre ve yazılım geliştirmeye veriyorsanız, nasıl zamandan tasarruf edebilirsiniz?

Cevabı için videoya tıklayabilirsiniz.

Güvenlik Dönüşümü

Siber güvenlikte iki temel parça olduğunu söyleyebiliriz. Bir tanesi uygun lisansların bulunması ve sisteme kurulması, bir diğeri ise bunların sürekli olarak izlenmesi ve güncellenmesidir.

Yaşayan sistemlerin sürekli kontrolü, kullanıcı ortamlarının değişmesine bağlı süreçlerin takip edilmesi ve sürekli güncelleme ile sorunları oluşmadan önce görmek ve gerekli güvenlik yaklaşımını aktif etmek önemli.

Devamı için videoya tıklayabilirsiniz.

Network Dönüşümü

Network modernizasyonun en çok öne çıkan trendlerden biri olan Software Defined Networking dediğimiz Yazılım Temelli Ağlar Yaklaşımıdır. Burada artık donanım kutularından çok yazılımın yönlendirdiği ağlara doğru hızlı bir geçiş var.

Devamı için videoya tıklayabilirsiniz.

Uç Cihaz Dönüşümü

Günümüzde artık uç cihazlar dediğimizde artık aklımıza bilgisayarlar, akıllı telefonlar ya da tabletler gelmiyor aynı zamanda sensörlerde geliyor.

Bu süreçte bu uç cihazların öncelikle donanım olarak sağlanması, aynı zamanda yönetimi, stoklarının tutulması, yazılım versiyonlarının kontrolü ve yenilenmesi ve son olarak güvenliğinin sağlanması var. Bu noktada pandemi ile birlikte yeni bir konu daha ortaya çıkmaya başladı. VPN bağlantılarının geliştirilmesi konusu gündeme geldi.

Devamı için videoya tıklayabilirsiniz.

Netaş’ta Akıllı Dijitalleşme Akıllı Dönüşüm

Dijital Dönüşümü basamaklandırdığımız 5 alanı hayata geçirirken Netaş olarak 3 alanda faaliyet gösteriyoruz.

  • ZTE ortaklığında taşıyıcı şebekelerde (5g, Wifi6 vb.) teknoloji geliştirme ve yerlileştirmeleri yapıyoruz.
  • Sistem Entegratörü rolümüz ile dijital dönüşümün 5 basamağında da hizmet veriyoruz. 
  • Milli ve Yerli ArGe Yapısı ile tamamen milli ve yerli teknolojilerin alt basamaktan üst basamağa kadar üretilmesini sağlıyoruz.
    Devamı için videoya tıklayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020