Teknolojinin amacının hayat kalitemizi artırmak olduğu yaklaşımıyla çalışan Netaş, görme engellilere kent içinde hareket rahatlığı sağlayan Gören Göz projesinin üstlenicisi olmanın kıvancını bugün 5.000 cihazın daha dağıtımı başladığında bir kez daha yaşadı.

Görme engellilerin bağımsız hareket olanağına kavuşarak, sosyal yaşamda daha fazla yer alabilmelerini ve yaşam şartlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Gören Göz projesinde bugün 5000 adet daha gören göz cihazının dağıtımına başlandı.

Teknolojinin amacının hayat kalitemizi artırmak olduğu inancıyla çalışan Netaş’ın üstlenicisi olduğu proje, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.

Gören Göz, görme engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak en son teknoloji akıllı telefonlar üzerinde geliştirilmiş uygulamaları ve körcil haritaları içermektedir. Kullanıcılar cihazı sesli olarak kullanabilir, navigasyon özelliği ile istediklere yere yardımsız olarak ulaşabilir, konumlarını mesaj olarak atabilir ve akıllı telefon özelliklerinden faydalanabilirler.

Üç faz halinde gerçekleşen Gören Göz projesinin bugün tamamlanan son fazı ile şimdiye kadar 67 ilde toplam 15 bin cihazın dağıtımı gerçekleştirildi.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020