Netaş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “6. Özel Sektör ArGe Merkezleri Zirvesi”nde, “İşbirliği ve Etkileşim” ödülünü kazandı. Netaş, aldığı ödüle, akademi – sanayi alanında gerçekleştirdiği başarılı iş birlikleri, yürütmekte olduğu proje sayısı, harcama tutarı, uluslararası projeler, AB ve kamu destekli yenilikçi proje yoğunluğu, üniversitelerle kurduğu güçlü iş birlikleri gibi parametreler ile ve yerli, yabancı teknoloji firmaları ile kurduğu güçlü ArGe ekosistemi nedeniyle layık görüldü.

Ar-Ge ekosistemini sektörün tüm paydaşlarıyla birlikte güçlendirmek olduğu inancıyla Netaş, ‘açık inovasyon’ yaklaşımını benimseyerek, 20’den fazla üniversite ve ‘Netaş as a Platform’ projesi kapsamında da sertifikalandırdığı teknoloji şirketleri ile birlikte projeler geliştiriyor. Büyük şirketlerin birer platform özelliği taşıdığı günümüzde Netaş da bir platform oluşturarak, sektör oyuncularına 50 yıllık bilgi ve deneyim paylaşımıyla teknolojiyi geliştirme, pazara açılma imkânı sunmuş oluyor.

Netaş, bir çok farklı üniversiteyle birlikte ortak projeler yürütüyor ve ArGe projeleri geliştiriyor. Örneğin Bahçeşehir Üniversitesi ile beraber gerçekleştirilen “BAU-Netaş Techno Academy Bilgisayar Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programı farklı yapısıyla sektöre de örnek oluyor. Sanayinin bilgi ve birikimini üniversitelere açarak üniversite-sanayi iş birliğinin sürdürülebilir bir örneğini oluşturuyor.

Netaş hali hazırda EUREKA şemsiyesi altında faaliyet gösteren Telekomünikasyon ve Bilişim (Telecommunication and ICT) kümesi Celtic-Plus’ta Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.  Aynı zamanda Avrupa Birliği’nde 5G’nin yol haritasını belirleyen Networld2020’nin Yönetim Kurulu’nda olan Netaş, böylece Avrupa’nın telekomünikasyon süper ligi olarak adlandırılan Celtic Plus, Horizon 2020 ve Networld gibi platformlarda karar vericilerle de işbirliği yapıyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020