Netaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl düzenlenen ‘Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı’ araştırmasında “Bilişim Hizmetleri” kategorisinde bu yıl da dereceye girdi. Ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan teslim aldı.

Türkiye’nin dijital dönüşüm mimarı Netaş, ülkemizin küresel ölçekteki teknoloji markalarından biri olma vizyonuyla Türkiye’nin en büyük ikinci bilişim hizmetleri ihracatçısı oldu. Netaş’ın ödülünü Kamu, Savunma Sektörü Genel Müdürü Kamil Orman, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan teslim aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) gerçekleştirdiği “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasında dereceye giren kurumlara ödülleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende takdim edildi.

2016 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen TİM 500 araştırmasında Netaş, bilişim kategorisinde her yıl ilk iki sırada yer aldı.

Türkiye’de telekomünikasyon alanında ilk ArGe merkezini 1973 yılında kuran, ülkenin ilk yazılım ihracatını yapan Netaş, bugün yeni nesil teknolojiler alanında çalışan 850’den fazla ArGe mühendisinin geliştirdiği teknoloji çözümleriyle Kuzey Afrika’dan Asya’ya uzanan bir coğrafyada büyük ölçekli dijital dönüşüm projelerine imza atıyor. Dünya genelinde 200’den fazla operatöre yazılım çözümleri sunuyor.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020