2015’te, Netaş’ın satış gelirleri 1 milyar TL barajını aştı!

Türkiye’nin teknoloji şirketi Netaş, ArGe ile büyümeye ve katma değeri yüksek projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Netaş’ın 2015 yılındaki sipariş ve satış gelirleri, 1 milyar TL barajını aştı. Şirketin 2015’teki siparişleri %29’luk artışla 1 milyar 75 milyon TL’ye, satış gelirleri ise %36’lık artışla 1 milyar 9 milyon TL’ye ulaştı.

Fatih projesinin %50’sinin 2015’te tamamlanması ve yurtdışı projelerdeki kârlılık oranının artışı sonucunda, şirketin FVAÖK kârlılığında %87 büyüme sağlandı. FVAÖK, 39 milyon TL’den 73 milyon TL’ye ulaştı. Net borç ise 25 milyon TL azaldı. Netaş, bir önceki yıla göre ABD Doları bazında %10 büyüme elde ederken, FVAÖK marjını %5’ten %7’ye çıkardı. 

Netaş’ın 2015 yılı finansal sonuçları ve bu sonuçlara zemin yaratan projelerin paylaşıldığı basın toplantısında bilgi veren Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “2015’i, doğru stratejiler ve isabetli öngörülerimiz sayesinde başarıyla tamamladık. Kayıtlı sipariş miktarımız 2014’e göre %39 artarak 652 milyon TL’ye ulaştı. Kamu ve Kamu Güvenliği alanında alınan, yıllara yayılan, diğer sistem entegrasyonu sözleşmeleriyle son 3 yılda 2 kat büyüme gerçekleştirdik. Alınan siparişlerde toplamda %29’luk artış sağladık. Fatih (250MTL) ve Tasmus (100MTL) sözleşmeleriyle 1 milyar TL barajını aştık. Müşteri odaklı inovatif bir şirket olma misyonuyla hareket etmemiz ve en önemlisi güçlü bir ArGe kültürüne sahip olmamız sürdürülebilir başarıyı beraberinde getirdi. İnovatif kültürümüzün sonucu olarak, ArGe’yi sadece bir departmanın görevi olarak nitelemeyip, tüm kadromuzu bu düşünce yapısına doğru evriltmeye yönelik bir sistem oturttuk.” dedi.

Netaş olarak, dünyadaki konjonktüre paralel “global” bir düşünce yapısıyla, Türkiye’den yeni nesil teknoloji markaları çıkarmayı hedeflediklerini belirten Altay, “Dünya standartlarında çalışan, aynı zamanda lokal pazara da hakim, Türkiye’nin ve bölgenin 1 numaralı sistem entegratörü sıfatıyla, ülkemizin dijital dönüşümünü hızlandırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. ‘Sistem entegratörü’ tanımlamasının altını dolduran olmazsa olmaz unsurlar ArGe, inovasyon ve teknoloji. Bizi ileriye, bugüne kadar olduğu gibi yine ancak ArGe götürecek.” diye ekledi.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020