Netaş’ın 2015’in ilk dokuz ayındaki vergi sonrası kârı

23 milyon TL oldu.

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Netaş, 2015 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. “Küresel standartlarda çalışan, Türkiye’nin ve bölgenin bir numaralı sistem entegratörü olmak” vizyonuyla hareket eden Netaş’ın, Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr marjı (FAVÖK), yılın ilk 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre %75 artarak 24 milyon TL’ye ulaştı. Netaş’ın 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla müşterilerden aldığı kayıtlı siparişler toplamı

TL bazında %74 artarak 814 milyon TL olarak gerçekleşti. Netaş’ın satış gelirleri bir önceki yılın aynı döneminde 476 milyon TL iken, bu yıl 555 milyon TL’ye yükseldi.

2015 yılının üçüncü çeyreğinde ihracatını geçen yılın aynı dönemine göre 85 milyon TL’den 116 milyon TL’ye çıkartan Netaş, 2015 yılı ilk 9 ayındaki brüt kârını geçen yıla göre %42 artırarak, 42 milyon TL’den 60 milyon TL’ye yükseltti.

2015 yılında müşterilerinin verimliliğini artıracak katma değerli çözüm ve hizmet üreterek

bölgesel sistem entegratörü olma yolundaki çalışmalara başarıyla devam ettiklerini belirten Netaş CFO’su İlker Çalışkan “Kontrollü büyüme ve kârlılığı artırmak üzere çalışmalarımız sürüyor ve sonuçlarımız bölgesel lider olma yolunda emin adımlarla ilerlediğimizi gösteriyor. 2015 yılında hem satış gelirlerimizi dolar bazında artırmayı hem de FAVÖK artışı olmasını hedefliyoruz. Geliştirdiğimiz projelerle ihracatımızı %37 artırdık, Netaş olarak teknoloji ihracatımızla Türkiye’nin teknoloji alanındaki bölgesel hedeflerine katkı sağlamaya devam ediyoruz.” dedi.

Benzer İçerikler

Tüm Hakları Saklıdır – © Netaş Telekomünikasyon A.Ş. 2020